Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiary wydechu 2.0ALT


KorteX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  potrzebuję wymiary wydechu dla 2.0 ALT w B6 Avant od katalizatora do końcówki.

Chcę wyspawać dwururkę od kata do końcówki na kwaśnej 2.5" i potrzebowałbym wszystkie potrzebne wymiary, ewentualnie nawet rysunek techniczny. Będę robił to pierwszy raz więc proszę o podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Langista napisał:

W czas co to pisałeś i dostaniesz odpowiedź, już dawno sam byś sobie suwmiarką zmierzył..

Tak, wiem, że mógłbym pomierzyć, ale niestety nie mam takiej możliwości.  Nie mam garażu, ani dostępu do chociażby kanału dlatego liczę na wsparcie od Was. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Langista napisał:

Ja pod mojego ze sportowym zawiasem się wciskam bez dźwigania..

To masz wysoki, bo ja się pod mój nie wciskam? albo ja za gruby hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek techniczny, dobre, może całą złożeniówke oryginalną byś chciał?

 

Jako baze do obliczeń i zrobienia rysunku technicznego, musisz przyjąć przestrzeń "kanału" którym leci cały wydech, po punktach bazowych od mocowania kata przez wieszaki do końcówki wydechu. Bo rurek tak nie powyginasz, jak są zrobione i trzeba będzie ciąć po kątach.

Ale chyba niepotrzebnie to pisze, bo jak byś się znał na robocie, to byś wiedział o tym i nie pytał byś o "wymiary", a jak się nie znasz to i tak nie zrobisz nawet z rysunkiem technicznym.

 

No chyba że będzisz robił na żywca, czyli podniesiesz samochód, zdemontujesz cały wydech, położysz na glebie i obok wystrugasz sobie drugi.

Edytowane przez troleslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, troleslaw napisał:

Rysunek techniczny, dobre, może całą złożeniówke oryginalną byś chciał?

 

Jako baze do obliczeń i zrobienia rysunku technicznego, musisz przyjąć przestrzeń "kanału" którym leci cały wydech, po punktach bazowych od mocowania kata przez wieszaki do końcówki wydechu. Bo rurek tak nie powyginasz, jak są zrobione i trzeba będzie ciąć po kątach.

Ale chyba niepotrzebnie to pisze, bo jak byś się znał na robocie, to byś wiedział o tym i nie pytał byś o "wymiary", a jak się nie znasz to i tak nie zrobisz nawet z rysunkiem technicznym.

 

No chyba że będzisz robił na żywca, czyli podniesiesz samochód, zdemontujesz cały wydech, położysz na glebie i obok wystrugasz sobie drugi.

 

Sam tego nie będę robić, (niestety nie mam takiej możliwości) znajomy będzie mi spawał i liczyłem, że ktoś może mi podać jakieś szczegółowe wymiary właśnie z wieszakami i wszystkim, żeby puścić mu długości i kąty, które trzeba wyspawać od kata do końcówek.

 

 

Liczyłem na to, że może ktoś pomierzył dlatego tutaj napisałem

Wiadomo, że rurek się nie powygina, dlatego chciałem wymiary, żeby było dobrze pospawane, że wyrzucam ori wydech i wstawiam już wyspawany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, możesz kupić i sobie złożyć wydech z części.

-rura pośrednia ze złączem elastycznym -( od kata do tłumika środkowego)- Bosal 800-047 -360zł przecież z nierdzewki 385zł z wysyłką

-tłumik środkowy ja kupiłem asmet 06.020 - rury z nierdzewki, cena 265zł - 300zł wysyłką, pasuje idealnie do alt

tłumik końcowy na szybko nic nie znalazłem.

do tego dwa łączniki bosal 265-119 po 45zł

pasta do uszczelnienia 10zł

uszczelka 10zł śruby, nakrętki do wydechu 20zł

razem wychodzi jakieś 800zł, zapomnij żeby ci ktoś ten odcinek zrobił taniej, i wszystko będzie pasować. Wtedy możesz sobie zamówić sam tłumik końcowy do zrobienia.

Oczywiście musisz sobie we wlepce sprawdzić jaki masz typ wydechu, T0F, T0B, T17 i do tego po vinie dobrać części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...