Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zawieszenie tył 1bd w s4 b6


torsen23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje wymienić spreżyny tył w s4 b6 4.2 avant, siedzi d*pa z jednej strony 4 cm nizej, nigdzie nie moge znaleźć dedykowanych sprezyn do s4 (poza obnizającymi -20 itp), a potrzebuje zwykłe seryjne by auto stało jak wcześniej.  Wszystko co isnieje w internecie kończy się w audi na silniku 3.0, jakby nie istniały większe, sporo sklepów online nie ma wogule do wyboru takiego modelu a żeby było śmieszniej i trudniej są też błędne dane gdzie znalazłem sklep który określa modele od 1.6- 4.2 i zaleca tam jedną tą samą spreżyne w co zupełnie nie chce mi się wierzyć.

Zawieszenie które mam to 1bd , katygorie wagowe z tego co wyczytałem to chyba OYM i OJL, dla weryfikacji tego wrzucam tabliczke.

 

IMG_0086[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomoże mi to bo chce nowe jakieś kayaby np, te kolory miałyby sens jakbym brał używki, których zresztą jest sporo w odrużnieniu od nowych. Firmy inne niż oem nie mają chyba wogule kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki mają odpowiedniki konkretnych kategorii sprężyn itd. W ogłoszeniach często jest napisane co popadnie, aby tylko ktoś coś kupił. Poszukaj na stronach producentów części dobranych do kategorii ori. sprężyn.

Czy masz pewność, że sprężyny na aucie i te z wlepki to to samo?

 

Zakładając ori używkę z kategorią wagową +2, o ile jest dostępna auto powinno iść w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz kod kropkowy(albo jakiekolwiek oznaczenie), odnajdujesz klase wagową sprężyny(bo się może nie zgadzać ze wlepka), grubość fi zwoju i długość całej sprężyny, do tych danych dobierasz sobie coś lemfordera i wsio.

Edytowane przez troleslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza z wlepką są to seryjne jeszcze spreżyny- pierwszy montaż, tylko co z niej wyczytać?

Albo inaczej czy ktoś wie jak kupić taką jak jest we wlepce?

Edytowane przez torsen23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 411 105 CK – 0JL

AFTERMARKET.ZF.COM

Jakie części zamienne pasują do mojego pojazdu? Dowiedz się wszystkiego o bezpłatnych katalogach części zamiennych marki SACHS, dostępnych w formie drukowanej lub w formacie PDF.

 

8E0 511 115 DA – 0YM

 

AFTERMARKET.ZF.COM

Jakie części zamienne pasują do mojego pojazdu? Dowiedz się wszystkiego o bezpłatnych katalogach części zamiennych marki SACHS, dostępnych w formie drukowanej lub w formacie PDF.

 

tak na szybko znalezione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejsfors nie lemforder pomyliłem się.

który rocznik auta? uzupełnij profil, te informacje nie są dla zabawy, ale żeby inni jak coś ci pomagają się nie musieli domyślać, jaki masz samochód - tak jak teraz.

z 2007 oym - 1bd to 8e0511115dp, kolory to 1x kropka niebieska 3x zielona, ale inny rocznik może mieć inne

jak już masz numer, to wpisujesz go w katalog np w intercars i ci wyskakują sprężyny o takim numerze.

LS4204255 i ta np ma 15,5mm grubości i długość 252. koszt 250zł sztuka

jak chcesz podnieść to szukasz kategorie wyżej albo dwie, lub  po prostu jakiejś wyższej kategorii grubszej o 0.5-1mm o porównywalnej długości - może też być krótsza 10-20mm.

ja wymieniłem o dwie kategorie wyżej i była o 0.75mm grubsza i krótsza chyba o 15 czy 20mm. tył podniósł się prawie o 30mm.

 

pozatym

IFINTERFACE.COM

Программа ETKA, Program ETKA, ETKA онлайн, ETKA-онлайн, этка онлайн, этка-онлайн, ETKA online, ETKA-online, VOLKSWAGEN, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, ETKA, ETKA7, ETKA7.4, ETKA7.5, ETKA7.0...

 

tu masz etke, klikasz w zakłądke free services, wybierasz audi i reszte uzupełniasz, szukasz potem w katalogu i masz. nie prosisz się nikogo

Edytowane przez troleslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, torsen23 napisał:

nie pomoże mi to bo chce nowe jakieś kayaby np, te kolory miałyby sens jakbym brał używki, których zresztą jest sporo w odrużnieniu od nowych. Firmy inne niż oem nie mają chyba wogule kolorów.

Kup nowe ori to będą miały te same kolory. Nie jestem zwolennikiem kupywania używanych elementów zawieszenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dodałem dane rok to 2003 buda b6. Muskel źle mnie zrozumiałeś, ja pisałem, że chce nowe elementy a nie jakieś używki tyle że nie oem tylko firmy z rynku typu kyb, monroe, itp. Zdejmowałem dziś koło i nie znalazłem żadnych oznaczeń kolorowych, pod koniec tyg wjade na kanał i sprubuje znaleźć, ale jakby ktoś wcześniej wiedział jakie kupić to by było extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klase wagową masz oym, typ zawiasu 1bd to z etki wychodzi że sprężyna jest 8E0 511 115 DN, niebieski zielony zielony

za intercarsem - (nie to że ich reklamuje ale po prostu korzystam czasem z ich wyszukiwarki zamienników). ale ceny mają zawyżone o 30% jak nic

KYB RH6573

Eibach R10458

LESJOFORS 4204255

Na twoim miejscu brałbym lejsforsa, reszta to loteria - przynajmniej taka opinia jest tu na forum,

przy okazji warto też wymienić odboje i osłony amorków, może też poduszki, jak i tak będzie zawias rozbierany. ( przynajmniej mi mechaniki chcieli całość rozbierać do wymiany sprężyny) ale da rade wymienić tylko rozpinając banana z tego co pamiętam jak robiłem.

 

Edytowane przez troleslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki troleslaw, mega informacja jakbym chciał klase wagową jedną wyżej by podniosło bardziej dupe to też jesteś w stanie to wyczytać z etki? Musze sie podszkolić, ogarnąć ten program na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następna w kolejce jest klasa oyn 8e0511115dn ale lejsfors który masz numer wyżej obejmuje oba oym i oyn

śmiało można zakupić lejsforsa spręzyne za 170zł sztuka,

kategoria jeszcze wyżej to oyp (8e0511115dq) i ostatnia oyq (8e0511115fr)

szukaj sobie po numerach serwisowych tych 8ecośtam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...