Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego audi a4b7 sedan 1.6mpi


SMK1.6

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Kupiłem z miesiąc temu audi a4b7 1.6 mpi . Zayważyłem po czasie że ubywa płyn chłodniczy . Co najlepiej sprawdzić pierwsze ? Na rozgrzanym silniku nie widziałem żeby ciecz bulgotała . Dodam ,chociaż nie wiem czy ma to coś wspólnego ale parują mi szyby w samochodzie . Wiem że jest teraz pogoda słaba często pada i to może przez wilgoć . Nie znam się dobrze na samochodach wiec prosze bez hejtu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na uszczelkę pod głowicą. Jak przejdzie to może być jeszcze nieszczelność na pompie wody, ile płynu ubywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał:

Zrób test na uszczelkę pod głowicą. Jak przejdzie to może być jeszcze nieszczelność na pompie wody, ile płynu ubywa?

Pompa wody została wymieniona jakos 1500 km temu bo jak wymieniałem wszystkie płyny to odrazu pompe wody wymieniałem bo mechanik mówił że byłą pęknięta . Dodam że jak ostanio jechałem włączyłem ogrzewanie i na moje 20 stopni to powinno lecieć ciepłe powietrze i tak też leciało ale w trasie jak juz jechałem zauważyłem że leci coraz zimniejsze niż na początku czy to moze być też związane coś z tym płynem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rob@k napisał:

A nie żyć słodkawego zapachu w aucie? Może nagrzewnica podciekal. 

Właśnie na moje czuć taki słodkawy zapach nie wiem do czego to można opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakiej firmy była zakładana ta pompa wody? Nie masz mokro po bokach od tunelu? Nagrzewnica jest mniej więcej za klimatronikiem i czasami się potrafi rozszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał:

Wiesz jakiej firmy była zakładana ta pompa wody? Nie masz mokro po bokach od tunelu? Nagrzewnica jest mniej więcej za klimatronikiem i czasami się potrafi rozszczelnić.

Własnie nie wiem jaka firma tej pompy była . Nie sprawdzałem czy jest mokro czy nie na tunelach sprawdze to jutro . Mam nadzieje że to nic poważnego . Samochód nie kopci jedynie parują szyby i znika ten płyn . Pod samochodem nie zauważyłem żadnego wycieku ale mam plastikową obudowe to pod silnikiem może dlatego nic nie zauważyłem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rob@k napisał:

Szyby mogą parować właśnie od wycieku w środku. Mokra wykładzina. 

Myślisz  że to wina nagrzewnicy? Jutro jak bede jechał do pracy odpale na 25stopni i zobacze czy temperatura spadnie wraz z pokonywanymi kilometrami jeśli tak to napewno jest trafna nagrzewnica? i stąd ubywa płynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...