Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 1.9tdi ahu raz pali raz nie pomocy


filo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Mam problem z moim audi a4 b5 1.9tdi 90km AHU, a mianowicie problem tkwi w odpalaniu. Raz odpali normalnie, raz w ogóle nie reaguje na kluczyk nawet kilka razy z rzędu tylko kontrolki świeca rozrusznik nie chodzi, innym razem odpala jakby chciał tylko na 2gary nie mam pojęcia co może być przyczyną. Zmieniłem już kostkę na stacyjce bez zmian. Wykluczyłbym również może rozrusznik. Może jakiś przekaźnik? Po odpaleniu samochód chodzi normalnie. Pomocy bo dziś musiałem w pracy na pych palić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnika brak w tym układzie. Ze stacyjki przez kostkę brązową (kostka brązowa T10 pin 4 w skrzynce z ECU) przewodem czerwono czarnym idzie sygnał na bendix. Do sprawdzenia ciągłość przewodu od stacyjki (50b) do rozrusznika (50) lub czy napięcie dochodzi w momencie rozruchu.

IMG_20221026_175537.thumb.jpg.d0116cd9da6ee31f40dbc34677703340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym przekręcaniu zapłonu pojawia się kontrolka świec żarowych?

Układ paliwowy się nie zapowietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filo1992 napisał(a):

Zapomniałem dodać że bywa jeszcze ze kręci kręci a nie odpala.... Jak mu się podoba 

Spróbuj odpalić z wciśniętym hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazii kontrolka świec zapala się za każdym razem wiadomo na ciepłym od razu gasnie, zapowietrzenie układu nie wchodzić w grę ponieważ tak jak pisałem czasem w ogóle nie ma rekcji na kluczyk lub kręci i nie odpala. A jakieś sprawy nastawnika na pompie coś z imobi? Naciskanie hamulca nic tu nie ma do rzeczy w tym modelu. Puki co dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale na to, że kuleje po odpaleniu to już tak i o to zapewne chodziło Devowi. Nie znając tych parametrów nie ma sensu dalej szukać przyczyny nieprawidłowej pracy po odpaleniu.

Sprawdziłeś czy napięcie na bendix dochodzi w momencie gdy przekręcasz zapłon i nie kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę panowie sprawdzić napięcie na rozruszniku tak jak piszecie być może 2 awarie się nakładają na siebie rozrusznik plus dawki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...