Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 1.6 ciężko pali, strzela w kolektor


Lukinek28

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, posiadam a4 b6 1.6 plus LPG i jest następujący problem z którym borykam się od dłuższego czasu. 

Na zimnym, po postoju ciężko pali, jak zapali to obroty są niskie, auto przygasa, strzela w kolektor, popyrka tak chwilę i jak nie zgaśnie to za parę sekund odzyskuje obroty i działa już normalnie.

Co dziwne, zauważyłem żeby udało się odpalić w miarę sprawnie, to muszę tylko cyknac rozrusznikiem i wtedy jakoś tam odpala, czasem strzeli i działa, ale jak przytrzymam rozrusznik dłużej to jest jeszcze gorzej, nie chce wogole odpalić tylko kręci i strzela, próbuje załapać. Check engine brak. 

Wymienione zostało. Filtr paliwa, czujnik temperatury, czujnik położenia wału , swiece, kable są roczne, wymieniony reduktor gazu bo puszczał gaz do kolektora ale to też nie pomogło.Gaz wyregulowany a auto dalej ma niesamowity problem z odpalaniem. Były podobne tematy ale nie znalazłem nic konkretnego, gdzie może być problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i znowu sie pojawia 

wymiana łączników - uszczelek kolektora ssącego  ponad rok temu wymienilem i problem z odpalaniem ustał  ale od tygodnia znowu sie pojawił więc warto zajrzeć tak i sprawdzić daj znać jak zdiagnozujesz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a te łączniki kolektora to jak sprawdzałeś ? Bo one od dołu pękają ? Od góry wizualnie wszystko wydaje się być ok. No nic, w wolnej chwili zamówię nowe i wymienię, może nie będzie dużo roboty przy tym zwłaszcza że cena za łączniki nie jest jakaś wielka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2022 o 08:43, jarobot86 napisał(a):

Trzeba zrzucać kolektor żeby wymienić te łaczniki ?

Problem rozwiązałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...