Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wysokie spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie ponieważ zastanawia mnie spalanie w moim 2.0tdi BRE poprzedni silnik o tym samym oznaczeniu rozleciał się wiec mechanik przełożył mi goły słupek i zmieniło się spalanie z 7.5l na 8.5/9l. Z czego może wymijać taka różnica spalania ? Czy te silniki tyle pala ?

Opublikowano

Te silniki tyle nie palą. Mój 3.0 tdi nawet tyle nie pali. 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Te silniki tyle nie palą. Mój 3.0 tdi nawet tyle nie pali. 

Wiesz od czego mógłbym zacząć sprawdzać ? 

Opublikowano

Soft oryginalny czy tuningowy?

Opublikowano
  • Autor

 

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Soft oryginalny czy tuningowy?

Oryginalny

Opublikowano
  • Autor

Teraz przypomniałem sobie ze na poprzednim silniku miałem problem z odpalaniem i została podniesiona dawka rozruchowa może teraz po zmianie silnika ma to jakis wpływ na spalanie ?

Opublikowano

Wszelakie modyfikacje z dawkami paliwa maja wpływ na spalanie.

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wszelakie modyfikacje z dawkami paliwa maja wpływ na spalanie.

W takim razie będę musiał pojechać do mechanika niech sprawdzi parametry pod kompem

Opublikowano

Moze mechanik rozrzad poskladal na markera. Jak masz mozliwosc to logi zrob.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.10.2022 o 22:48, nadybek napisał(a):

Moze mechanik rozrzad poskladal na markera. Jak masz mozliwosc to logi zrob.

Po przekładce jeszcze nie był robiony właśnie rozrząd. Spróbuje dzisiaj zrobić logi i wrzucę 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.10.2022 o 22:48, nadybek napisał(a):

Moze mechanik rozrzad poskladal na markera. Jak masz mozliwosc to logi zrob.

A mógłyś powiedzieć jeszcze z jakiej grupy zrobić logi ?

Opublikowano

Najpierw przed odpaleniem rano sprawdz kanal 007- temperatury. Mozesz fotke tego zrobic.

Potem 001+ 004+ 007 na biegu jałowym.

Po rozgrzaniu silnika:

003BS,

011BS,

013statyczny 10s bez dotykania gazu-> przegazowanie i po przegazowaniu kolejne 10s,

001+008+011 dynamiczny

 

Edit: DPF na pokładzie? Jak poprzedni silnik sie rozlecial?

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, nadybek napisał(a):

Najpierw przed odpaleniem rano sprawdz kanal 007- temperatury. Mozesz fotke tego zrobic.

Potem 001+ 004+ 007 na biegu jałowym.

Po rozgrzaniu silnika:

003BS,

011BS,

013statyczny 10s bez dotykania gazu-> przegazowanie i po przegazowaniu kolejne 10s,

001+008+011 dynamiczny

 

Edit: DPF na pokładzie? Jak poprzedni silnik sie rozlecial?

Wieczorem podjade do kolegi to podeśle logi. Bez DPF, rozleciał się 2.0tdi BRE i kupiłem ten sam goły słupek + wtryski

Opublikowano
  • Autor

Poprzedni palił trochę mniej bo przy mojej jeździe około 6.5/7 a teraz jeżdżę jak dziadek i 9 litrów. Po przekładce oprócz spalania to jeszcze zauważyłem ze od około 2,2tys. Obrotów gwizda coś tak jakby turbo lub jakby jakaś nieszczelność była a turbina była zaraz przed zmiana silnika regenerwana także ma około 500km dopiero

Opublikowano

Pytałem co znaczy że rozlecial sie :)

wtryski dlaczego wymienione? Co sie stalo ze starymi? Auto nie puszcza szarego lub czarnego dymu przy przyspeszaniu?

I W sumie to najwazniejsze pytanie, ktore powinno pasc na samym poczatku: to spalanie to z jakiego przebiegu? Sprawdzone przy dystrybutorze czy tylko odczyt z fis?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.10.2022 o 22:48, nadybek napisał(a):
52 minuty temu, nadybek napisał(a):

Pytałem co znaczy że rozlecial sie :)

wtryski dlaczego wymienione? Co sie stalo ze starymi? Auto nie puszcza szarego lub czarnego dymu przy przyspeszaniu?

I W sumie to najwazniejsze pytanie, ktore powinno pasc na samym poczatku: to spalanie to z jakiego przebiegu? Sprawdzone przy dystrybutorze czy tylko odczyt z fis?

Zawór upieprzylo i zrobiło spustoszenie w silniku wtryski zmienione bo były już w złym stanie i jeden nawet ułamało czy coś takiego tak mechanik mi mówił, spalanie pokazuje tyle na fisie tak jak i porównywałem z tym na dystrybutorze i tez jest podobne, nic nie dymi 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.