Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł czujnika parkowania


CinekAwP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam takie pytanie gdzie znajdę lokalizacje modułu czujnika parkowania(jeśli dobrze określiłem) w Audi A4 B9 1.4 tfsi Avant 2017r ? Chodzi mi o to że chcę sprawdzić czy mogę włączyć wizualizacje parkowania bez przednich czujników oraz czy mogę dorzucić przednie czujniki parkowania do tego modułu ? Jeśli w złej kategorii dałem post proszę o informację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B9 nie ma osobnego sterownika PDC. Zresztą już w poliftach B8 go nie było. Czujnikami steruje moduł centralnej elektryki (BCM1). Nie da się bez przednich czujników uruchomić wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego modułu BCM1 można dodać czujniki. Jeżeli masz już z tyłu czujniki, to wystarczy dołożyć czujniki do przodu i zakodować. W autach bez czujników z tyłu, należy dodatkowo do kodowania wykonać parametryzację sterownika BCM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Czy czujniki muszą być jakieś odpowiednie na przód aby wszystko działało jak powinno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku A strona kierowcy,  na dole tam gdzie jest rękojeść otwierania maski, dokładnie pod nią pod plastikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wrclaguna napisał(a):

Nie wszystkie BCM obsluguja przednie czujniki:hi:

Rzeczywiście jest kilka takich, które nie obsługują. 

@CinekAwP Twój BCM1 obsługuje na 100% pdc gdyż masz już tylne czujniki. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznać czy moduł BCM1 w danych samochodzie jest przystosowany do doposażenia auta?

Pytam do płynie do mnie audi i prawdopodobnie ma tylko kamerę cofania, a będę musiał kupić przedni zderzak, więc może zdecydowałbym się na taki zabieg, bo łatwiej jest kupic zderzak z otworami.

 

 

Edytowane przez kiwip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kiwip napisał(a):

A jak rozpoznać czy moduł BCM1 w danych samochodzie jest przystosowany do doposażenia auta?

Pytam do płynie do mnie audi i prawdopodobnie ma tylko kamerę cofania, a będę musiał kupić przedni zderzak, więc może zdecydowałbym się na taki zabieg, bo łatwiej jest kupic zderzak z otworami.

 

 

Jaki zabieg? Co chcesz dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę zczytac z niego fizycznie zczytac nr.

 A ewentualna wymiana modułu jest problematyczna?

Edytowane przez kiwip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo fizycznie albo programowo (np. za pomocą VCDS).

Wymiana jest o tyle skomplikowana, że moduły te posiadają ochronę komponentu, którą należy u kogoś  ściągnąć, gdyż sam tego nie zrobisz.

Jakie masz lampy z przodu? LED czy ksenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył nie gra roli bo steruje nim BCM2.

Skoro masz ksenony to może być tak, że Twój moduł nie obsługuje PDC. Okaże się po odczytaniu nr.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujace odpowiedzi.

Zyj beż PDC mogę, tylko zdecydowanie więcej sprzedawanych jest zderzaków z otworami.

Edytowane przez kiwip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...