Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy w jarzmach hamulców tylnych 245mm powinny być blaszki?


AndrzejK.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy w jarzmach hamulców tylnych (system Lucas) 245mm powinny być blaszki w miejscach do których wkłada się klocki czy nie?

U mnie tych blaszek nie ma ( zakładalem klocki Ferodo i w komplecie blaszek nie było) I nie wiem czy to właściwie czy nie....

Dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AndrzejK. napisał(a):

Witam,

czy w jarzmach hamulców tylnych (system Lucas) 245mm powinny być blaszki w miejscach do których wkłada się klocki czy nie?

U mnie tych blaszek nie ma ( zakładalem klocki Ferodo i w komplecie blaszek nie było) I nie wiem czy to właściwie czy nie....

Dzięki za info.

 

W 255 się nie zakłada, w 245 pewnie też, chociaż w komplecie z Ferodo miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam prawidłowo, choć co prawda w moim kpl blaszek nie było, ale przypadkiem właśnie zauważyłem, że w niektórych dają jak się okazuje niepotrzebnie.

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to da dwa rodzaje blaszek do tych klocków, jedne wchodzą a drugie nie wchodza do B5,6 czy 7. W poniedziałek wrzucę foto to będziecie wiedzieć o co kaman.

Nadmienię tylko ze te z klocków Ferodo FDB1788 nie wchodzą a te z klocków TRW GDB1328 już tak

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to wrzuć tą fotę i doprecyzuj 

, będzie wiadomo co i jak, choć z tego co napisałeś wnioskuję, że u mnie blaszek ma nie być jak wspomniano wyżej ( klocki Ferodo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTERCARS.PL

Klocki hamulcowe TRW AUTOMOTIVE GDB1328 (VW, Ford) - w ofercie sklepu internetowego Sklep Inter Cars. Dane techniczne, opinie. Sprawdź naszą ofertę!

 

INTERCARS.PL

Klocki hamulcowe FERODO FDB1788 - w ofercie sklepu internetowego Sklep Inter Cars. Dane techniczne, opinie. Sprawdź naszą ofertę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezle.....

Okazuje się, że ja mam z tyłu zamontowane (sam zakładałem) Ferodo FDB 1083, z tego co kojarzę były dobierane po nr VIN i jak porównywałem po specyfikacji technicznej tych klocków i tych FDB 1788 to jest to to samo co nie zmienia faktu, że jak teraz teoretycznie dobierałem/sprawdzałem  to wychodzą FDB 1788 właściwe, więc skąd ktoś kiedyś dobrał mi te 1083 to nie mam pojęcia....Inna sprawa, że klocki pasują idealnie.

Na marginesie już mówiąc to jak zmieniałem klocki z tarczami jak kupiłem auto to blaszek tam też na pewno nie było.

A można w ogóle dokupić te blaszki oddzielnie czy to tylko w kompletach dają? choć Przemek wspominał powyżej, że u niego w tylnych jarzmach też blaszek się nie daje, a mimo wszystko w komplecie z klockami miał....czeski film:grin:

Więc mają być czy nie lub mogą być lub nie muszą??:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, AndrzejK. napisał(a):

Więc mają być czy nie lub mogą być lub nie muszą??

U mnie nie było jak zdjąłem stare klocki i nie montowałem przy nowych, chociaż w zestawie były jak wcześniej pisałem. Nawet jakbym chciał je włożyć to bym nie wcisnął klocków bo po wyczyszczeniu jarzm nie było tam praktycznie luzu. Nic nie stuka, widocznie tak ma być i u Ciebie też bym się na zapas niczym nie przejmował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie mam jakiegoś dylematu z tym....

Rozbierałem hamulce tył prewencyjnie do wyczyszczenia/przesmarowania i zwróciłem uwagę na te blaszki i pytałem z ciekawości jak to faktycznie jest.

U mnie podobnie jak u Ciebie układ działa prawidłowo, więc zostawiam jak jest.

Ale dzięki za odniesienie się w tej kwestii.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...