Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytki płynu chłodniczego


SMK1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zakupiłem audi a4b7 1.6 mpi

zaowazylem ze ubywa płynu chłodniczego . Proszę o paradę co sprawdzić dodam ze nie znam się kompletnie na samochodach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod autem nie ma znaków po postoju? Auto nagrzewa się normalnie? Słychać bulgotanie na postoju jak już silnik się zagrzeje? Jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaków żadnych ale może to przez plastikowa osłonę pod silnikiem ,auto nagrzewa się normalnie dość szybko łapie 90 stopni i nigdy się nie przegrzewało ,nie słychać bulgotani ale słuchać syk jak by ciśnienie uciekało gdzieś nie wiem jeszcze po zgaszeniu silnika słychać jak by coś strzelało z pod maski ale nie wiem czy to ma coś związanego z płynem ,przebieg 130tys 1.6 mpi z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Langista napisał(a):

Pod autem nie ma znaków po postoju? Auto nagrzewa się normalnie? Słychać bulgotanie na postoju jak już silnik się zagrzeje? Jaki przebieg?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ciepła instalacji gazowej może puszczać, o ile on tam jest. Skoro nie ma plam pod autem to płyn może być tylko spalany, kiedy ostatnio serwis gazu był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Langista napisał(a):

Wymiennik ciepła instalacji gazowej może puszczać, o ile on tam jest. Skoro nie ma plam pod autem to płyn może być tylko spalany, kiedy ostatnio serwis gazu był?

Nie ma takiej opcji bo ubytek płynu zauważyłem przed założeniem instalacji a i tak na instalacji przejechałem z 1 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SMK1.6

 

Ile Ci tego płynu chłodniczego ubywa?

Miałem ten silnik w B7 i było tak jak trzymałem niski poziom płynu w zbiorniczku to nie trzeba było dolewać, a gdy uparłem się aby trzymać dokładny poziom pomiędzy min a max to co jakiś czas sobie ubywało a naocznie też nie było widać wycieków. 

 

  

6 godzin temu, SMK1.6 napisał(a):

 jeszcze po zgaszeniu silnika słychać jak by coś strzelało z pod maski ale nie wiem czy to ma coś związanego z płynem

 

Te trzaski to jest stygnięcie auta. 

Edytowane przez 1szewczi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 20:07, Langista napisał(a):

Test na UPG robiłeś?

Właśnie będę zamawiał i robił na dniach dam znać co wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1szewczi90 napisał(a):

@SMK1.6

 

Ile Ci tego płynu chłodniczego ubywa?

Miałem ten silnik w B7 i było tak jak trzymałem niski poziom płynu w zbiorniczku to nie trzeba było dolewać, a gdy uparłem się aby trzymać dokładny poziom pomiędzy min a max to co jakiś czas sobie ubywało a naocznie też nie było widać wycieków. 

 

  

 

Te trzaski to jest stygnięcie auta. 

Właśnie strasznie mało ubywa , poziom trzymał ci się tak koło minimum trochę mniej czy ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SMK1.6 napisał(a):

Właśnie strasznie mało ubywa , poziom trzymał ci się tak koło minimum trochę mniej czy ile ?

Schodziło tak poniżej minimum, naocznie mnie to denerwowało więc dolewałem na początku a później dałem sobie spokój i jeździłem z takim poziomem poniżej minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1szewczi90 napisał(a):

Schodziło tak poniżej minimum, naocznie mnie to denerwowało więc dolewałem na początku a później dałem sobie spokój i jeździłem z takim poziomem poniżej minimum

Kurde bardzo możliwe ze mam tak samo bo nigdy nie wyświetliło mi się se mam brak płynu tylko sam sprawdzałem i dolewałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...