Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypalanie DPF - czy sa jakieś zmiany mechaniczne?


pz87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam być może dziwne pytanie - ale czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy w czasie wypalania dpf gdzieś jego w okolicy zachodzą jakieś zmiany mechaniczne tzn przestawiają sie jakieś klapy czy coś - czy jest to jedynie zmiana stricte z poziomu elektroniki. Pytanie łączy się z moim tematem z innego wątku odnośnie gdzie coś mi lata w aucie: 

 

 

Wczoraj zauważyłem ze jak dpf sie wypalał (obroty 1000) to nic nie latało i w momencie gdy skończyło sie wypalanie - pierwszy zakręt i juz znajome mi dźwięki - stad wniosek ze moze tam coś sie przestawia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przestawia. W zależności od tego czy regeneracja jest aktywna czy pasywna, sterownik silnika wtryskuje więcej paliwa aby podwyższyć temperaturę spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nic się nie przestawia. W zależności od tego czy regeneracja jest aktywna czy pasywna, sterownik silnika wtryskuje więcej paliwa aby podwyższyć temperaturę spalin. 

Dzięki tak czułem - ale zapytać nie szkodziło :) - nie wiem jak, ale może temp. spalin ma tu znaczenie - gdyby faktycznie coś było w rurze wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MiruK napisał(a):

Podczas wypalania włącza się wentylator

Hej, dzięki - sprawa już rozwiązana jak w załączonym wątku w pierwszym poście.

 

i fakt wentylator się włącza i chodzi nawet dość długo jeśli zgasi się auto w tym czasie żeby schłodzić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...