Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z Pre Sense i Lane Assist w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Auto z USA, wygląda jakby coś poszło nie tak z konwersją z US na EU.

W Rzeszowie skontaktuj się z kolegą @wrclaguna

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam

 

Mam problem z lane assist. Wymieniłem całego pająka, kalibracja czujnika kąta skrętu zrobiona działa. No to kodowanie lane assist. I tutaj zrobił się problem. Wszystko zakodowane zgodnie z wytycznymi (to samo kodowanie robiłem tez w innej b9 działało). Błędy na desce pre sense usterka, Line asist niedostępny. W kodowaniu 09 byte 35 bit 0 jak dałem wyłącz to błędy pre sense nie włączały się i normalnie się włączał side asist. Po jeździe próbnej z 10 min w ogóle nie łapał linii, jazda powyżej 100km /h. Zmieniłem z powrotem kodowanie w 09 byte 35 bit 0 na aktywny i dalej problem z błędem pre sense. 

Edytowane przez msszwedzik16

Opublikowano

Wklej kodowanie, które zastosowałeś.

Opublikowano
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Wklej kodowanie, które zastosowałeś.


korzystałem z tego.

autoskan tez wrzucić?

Opublikowano

To tam jest poprawna instrukcja. 

Być może gdzieś się pomyliłeś. Sprawdź ponownie.

Opublikowano
45 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To tam jest poprawna instrukcja. 

Być może gdzieś się pomyliłeś. Sprawdź ponownie.

Tam właśnie jest napisane ze w niektórych samochodach kodowanie w 09 może powodować błąd co jest u mnie. Bez tego symbol lane assist się włącza ale auto w ogóle nie łapie lini 

Opublikowano

Jeszcze taki błąd mam 4A870A78-7A11-4AC8-B223-C3B20DB42BE1.thumb.jpeg.8b946f1db96b32232d8ea79022860991.jpeg

Opublikowano

Kamera do klalibracji.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witajcie.

High beam assist działa.

Rozpoznawanie znaków jest.

Nie mogę sobie poradzić z lane assist. Ktoś podpowie co mam nie tak zakodowane? Czy może bez aktywnego tempomatu to nie jest do włączenia?

lane assist niedostępny.jpg

Log-WAUZZZF43HA114573-150241km.txt

Opublikowano

Zmieniłeś także adaptacje w sterownikach 5F i A5?

Opublikowano

Tak.  Zmieniłem to co mogłem zmienić.  Ale nie miałem wszytki bitów w baytach o których mowa w filmikach/instrukcjach. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć czego nie było,  bo wszytko to jest dla mnie "magią".

Znalazłem na forum instrukcję ale też nie pokrywa się z tym co widzę i siebie i w dodatku nie jest "prosto napisana" : np. Bajt 4 bit 3 ?

 

20210112_162219.jpg.810058bd8fc5bca2597e5fa4710125ed.thumb.jpg.a2a21d238cc9049ee76af8e0737b4a5c.jpg

Opublikowano

Wrzuć mapę adaptacji sterownika A5 oraz 5F.

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć mapę adaptacji sterownika A5 oraz 5F.

Nie wiem czy o to chodziło. Mam nadzieję że będzie to czytelne.

 

Jest jakiś systemowy sposób na eksportowanie z vcds'a takich map?

 

Co tam jeszcze mogę zaznaczyć aby włączyć umilacze podróży tym autkiem? :) 

A5.pdf 5F.pdf

Opublikowano

To nie to. Mapę adaptacji.

Opublikowano

Tu masz pokazane na początku filmiku jak to wykonać.
Mapa adaptacji zostanie wykonana w formacie .csv i zostanie zapisana w folderze C:\Ross-Tech\VCDS-DRV\Logs

Wrzuć obie tutaj,

 

 

Opublikowano

Popołudniu sprawdzę.

Opublikowano

Wejdź w sterownik kamery A5, następnie w dostęp upoważniony (16) i wpisz login 20103, następnie wejdź w adaptacje (10) i zmień poniższe adaptacje:

 

IDE10873-Indywidualne ustawienia BAP,nieaktywowane ,1- zmień na aktywowane

IDE07596-Indywidualne ustaw.asys.utrzymania pasa ruchu przy zacisku 15 ZA£,Ostatnie ustawienie ,1-zmień na włączony.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

No i działa - znaczy się jest aktywne.

Za pomocą którego parametru to ewentualnie wyłączyć, tak żeby nie było zgrzytów w sterownikach i jazda była bezpieczna?

Kolejny temat w którym mi pomagasz - bardzo Ci dziękuję.

Nie takie to audi straszne :) ( dzięki Tobie oczywiście) 

Opublikowano
2 minuty temu, Kerim08 napisał(a):

Za pomocą którego parametru to ewentualnie wyłączyć

Bez manetki z przyciskiem do Lane Assist jest cały czas włączony i nie da się go wyłączyć, jedynie wykodować.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.