Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa webasto


Karol664

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od dłuższego czasu mam problem z webasto w moim Audi A4 B8 2.0tdi 2009r. Webasto w ogóle się nie załącza zapala się panel klimatronika pokazuje się ikonka na fis i po 3 sekundach się wyłącza. Ostatnio jakimś cudem webasto ruszyło ale przy ponownej próbie włączenia zero reakcji. Na komputerze wyskakuje błąd wyłączenie na skutek za niskiego napięcia komputer. pokazuje 0v mimo że na wszystkich kostkach jest 12v. Wysyłałem piec do sprawdzenia ale fachowiec stwierdził że jest on sprawny. Czy wie może ktoś jaka może być przyczyna? Bardzo proszę o pomoc

 

 Screenshot_20221130-105920_OBDeleven.thumb.jpg.18ed48b67a2aace83e0a9d08790ca8ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej przeoczyłeś przy pomiarach gdzieś jeden przewód, na który powinno być napięcie a go nie ma. Schemat do ręki i szukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Najwidoczniej przeoczyłeś przy pomiarach gdzieś jeden przewód, na który powinno być napięcie a go nie ma. Schemat do ręki i szukaj. 

Sprawdzałem kostki przy piecu, moduł z tyłu w bagażniku i skrzynkę bezpieczników. Masz może taki schemat bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Edytowane przez Karol664
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jest gdzieś na forum wątek o dołożeniu webasto i tam jest schemat.

Tak ale nie ma tam pokazane dokładnie jak idą przewody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam po wiązce sprawdzić jak idą przewody. Nie ma takich schematów, na których widać jak i którędy wiązki przebiegają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz sam po wiązce sprawdzić jak idą przewody. Nie ma takich schematów, na których widać jak i którędy wiązki przebiegają. 

Ok rozumiem. A powiedz mi czy na wszystkich pinach w tej piecio pinowej kostce przy piecu powinno być napięcie?

Edytowane przez Karol664
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucałem okiem schamaty. Tam jest opisane, na których powinno być zasilanie. Na pewno nie na wszystkich bo jest także masa i sterowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie rzucałem okiem schamaty. Tam jest opisane, na których powinno być zasilanie. Na pewno nie na wszystkich bo jest także masa i sterowanie. 

A w piecu jest jeszcze jakiś przekaźnik albo bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilanie żarówką nie miernikiem, przy ułamanym nadpalonym przewodzie miernik może wprowadzić w błąd. W 6 pinowej kostce nie ma żadnego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robson_s napisał(a):

Sprawdź zasilanie żarówką nie miernikiem, przy ułamanym nadpalonym przewodzie miernik może wprowadzić w błąd. W 6 pinowej kostce nie ma żadnego zasilania.

Właśnie jest tam napięcie na jednym pinie. Ale teraz pokazuje mi brak komunikacji ze sterownikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Karol664 napisał(a):

Ale teraz pokazuje mi brak komunikacji ze sterownikiem 

Albo zasilanie albo cany. Sprawdź na 2 pinowej kostce żarówką albo miernikiem pod obciążeniem.

Na 6 pinowej żadnego zasilania nie widzę.

a4 b8 webasto.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...