Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działa webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam 

Od dłuższego czasu mam problem z webasto w moim Audi A4 B8 2.0tdi 2009r. Webasto w ogóle się nie załącza zapala się panel klimatronika pokazuje się ikonka na fis i po 3 sekundach się wyłącza. Ostatnio jakimś cudem webasto ruszyło ale przy ponownej próbie włączenia zero reakcji. Na komputerze wyskakuje błąd wyłączenie na skutek za niskiego napięcia komputer. pokazuje 0v mimo że na wszystkich kostkach jest 12v. Wysyłałem piec do sprawdzenia ale fachowiec stwierdził że jest on sprawny. Czy wie może ktoś jaka może być przyczyna? Bardzo proszę o pomoc

 

 Screenshot_20221130-105920_OBDeleven.thumb.jpg.18ed48b67a2aace83e0a9d08790ca8ab.jpg

Opublikowano

Najwidoczniej przeoczyłeś przy pomiarach gdzieś jeden przewód, na który powinno być napięcie a go nie ma. Schemat do ręki i szukaj. 

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Najwidoczniej przeoczyłeś przy pomiarach gdzieś jeden przewód, na który powinno być napięcie a go nie ma. Schemat do ręki i szukaj. 

Sprawdzałem kostki przy piecu, moduł z tyłu w bagażniku i skrzynkę bezpieczników. Masz może taki schemat bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Edytowane przez Karol664

Opublikowano

Jest gdzieś na forum wątek o dołożeniu webasto i tam jest schemat.

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jest gdzieś na forum wątek o dołożeniu webasto i tam jest schemat.

Tak ale nie ma tam pokazane dokładnie jak idą przewody 

Opublikowano

Musisz sam po wiązce sprawdzić jak idą przewody. Nie ma takich schematów, na których widać jak i którędy wiązki przebiegają. 

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz sam po wiązce sprawdzić jak idą przewody. Nie ma takich schematów, na których widać jak i którędy wiązki przebiegają. 

Ok rozumiem. A powiedz mi czy na wszystkich pinach w tej piecio pinowej kostce przy piecu powinno być napięcie?

Edytowane przez Karol664

Opublikowano

Nie rzucałem okiem schamaty. Tam jest opisane, na których powinno być zasilanie. Na pewno nie na wszystkich bo jest także masa i sterowanie. 

Opublikowano
  • Autor
54 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie rzucałem okiem schamaty. Tam jest opisane, na których powinno być zasilanie. Na pewno nie na wszystkich bo jest także masa i sterowanie. 

A w piecu jest jeszcze jakiś przekaźnik albo bezpiecznik?

Opublikowano

Sprawdź zasilanie żarówką nie miernikiem, przy ułamanym nadpalonym przewodzie miernik może wprowadzić w błąd. W 6 pinowej kostce nie ma żadnego zasilania.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, robson_s napisał(a):

Sprawdź zasilanie żarówką nie miernikiem, przy ułamanym nadpalonym przewodzie miernik może wprowadzić w błąd. W 6 pinowej kostce nie ma żadnego zasilania.

Właśnie jest tam napięcie na jednym pinie. Ale teraz pokazuje mi brak komunikacji ze sterownikiem 

Opublikowano

 

3 godziny temu, Karol664 napisał(a):

Ale teraz pokazuje mi brak komunikacji ze sterownikiem 

Albo zasilanie albo cany. Sprawdź na 2 pinowej kostce żarówką albo miernikiem pod obciążeniem.

Na 6 pinowej żadnego zasilania nie widzę.

a4 b8 webasto.pdf

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.