Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 tdi bpw dymi na biało-niebiesko


Kubuś1910

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć samochód mi zaczął dymić ale po kolei. Na początku została zregenerowana turbina wyrzucony dpf i zaślepiony egr. (wszystko raczej dobrze wyłączone programowo). Pojeździłem tak z dwa tygodnie zrobiłem może z 1000 km i auto zaczęło powoli dymić podczas zatrzymania się na światłach i ruszania. Po odpaleniu rano nie dymi dopiero po chwili zaczyna wylatywać dym według mnie biały a jak przygazuje to niebieski. Pierwszym strzałem była odma i wyczeszczenie całego układu dolotowego. Niestety to nie poprawiło sytuacji i dalej jest tak samo może trochę mniej. Korekty na wtryskach są okej mieszczą się w +- 1,5. Co dalej może być? Oleju nie ubywa ani nie przybywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć przekrój poprzeczny wydechu, kupić 4m węża o odpowiednim przekroju, do tego obejmy. Jeden koniec węża za pomocą obejmy zamontować na wydechu, drugi koniec węża przez lekko otwartą szybę wprowadź do środka auta. Usiądź za kierownicą, odpal silnik i trzymaj na obr. 2500/min przez 5 min. 

 

Najwidodzniej mandaty o wysokości 5000zł za usuwanie dpfów są jeszcze za niskie. 

 

 

Edytowane przez Muskel1
  • Super 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz zmierzyć przekrój poprzeczny wydechu, kupić 4m węża o odpowiednim przekroju, do tego obejmy. Jeden koniec węża za pomocą obejmy zamontować na wydechu, drugi koniec węża przez lekko otwartą szybę wprowadź do środka auta. Usiądź za kierownicą, odpal silnik i trzymaj na obr. 2500/min przez 5 min. 

OMG Muskel co Ty tak z grubej rury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koalakm napisał(a):

OMG Muskel co Ty tak z grubej rury....

Lubisz wdychać sadzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Lubisz wdychać sadzę?

pewnie ze nie. Chodzi o to ze taka instrukcje, a ktos moze nie zajarzyc ze to "zart".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...