Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzić poprawność regeneracji turbosprężarki?


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyszła mi ta regenerowana turbosprężarka chciałem sprawdzić czy niema luzów bo różnie to bywa postawiłem ją śrubami do dołu i lekko kręciłem za śrubę wirnika(nie na sucho bo sprzedawca napisał mi przed wysłaniem że wpuścił do środka oleju strzykawka) i po około 3 obrocie o 180 stopni czuć leciutki opór dosłownie jakby coś zahaczało minimalnie ale jest wyczuwalne palcami jak popchnę dalej z troszkę większą siła to kręci dalej się swobodnie. Później sprawdzałem ten luz góra dół (nie wiem jak to fachowo nazwać)to praktycznie niema luzu w ogóle na pewno 1mm niema ale jak popchnę do dołu  leciutko przypuśćmy o te 0.08mm to już później na boki kręcę to nie czuć żadnego blokowania. Pisałem do sprzedawcy o tym to odpisał żeby zakładać i nie przejmować się bo to się (wyrobi)jak po zamontowaniu olej wypełni te miejsca w turbosprężarce tam gdzie powinien dojść. Jak myślicie reklamować ja czy nie zawracać sobie tym głowy bo szczerze nie uśmiecha mi się zamontować jej a później znów wyciągać jeśli coś ma być nie tak. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kłania się tutaj wiedza z zakresu pracy łożyska olejowego. Luz promieniowy musi być, on się kasuje po podaniu ciśnienia oleju. Natomiast luz osiowy jest niedopuszczalny. Jest dobrze zostaw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 19:55, Dominojahaś napisał(a):

Kolego kłania się tutaj wiedza z zakresu pracy łożyska olejowego. Luz promieniowy musi być, on się kasuje po podaniu ciśnienia oleju. Natomiast luz osiowy jest niedopuszczalny. Jest dobrze zostaw to.

Turbo zareklamowane i już mam drugie coś blokowało jak kręciłem wirnikiem w prawo czy w lewo w tym drugim tego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...