Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żółta konewka fis


Andrzej36

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś zapaliła mi się żółta konewka z napisem sensor zaraz po odpaleniu , zgasiłem przekręciłem zapłon świeciła się cały czas znów odpalelem podczas jazdy zgasla silnik alt. Trochę czytałem i jedni piszą że to od poziomu oleju , drudzy że od ciśnienia posiadam interfejs diagnostyczny viaken nie ma błędów i dla czego kontrolka palila się na włączonym samym zapłonie ?? Czy to czujnik jak tak to który za to odpowiada ten w podstawie filtra ? Czy w misce olejowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor to nic innego jak czujnik.

Ten w misce olejowej odpowiada za poziom oleju i z tego co nieraz czytałem potrafi dawać mylne komunikaty pomimo właściwego stanu oleju, przyczyną bywał niekontakt wtyczka/czujnik lub usterka czujnika ( info z tego forum jak i z neta, bo osobiście takich problemów nie miałem).

Wstępnie sprawdz sobie sprawność wtyczek w jednym i drugim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mylne trochę bo poziom oleju trzymam max jak to w alt wiadomo wyczytałem że można to obejść zwierając piny od kostki w masce , ale nie chcę robić druciarstwa . Chciałem się upewnić czy to właśnie ten w misce . Super dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko:wink:

A druciarstwa nie stosuj, bo w ogólnym rozrachunku się to zemści.

Powodzenia w usprawnieniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kostkę kabelki psiklem kontakt i dziś zapaliła się raz i zaraz zgasla zobaczę jak będzie ... A czujnik Ori drogi  polecacie jakiś zamiennik ?? Jeśli się to z lekkim bólem ale wpadnie Ori hella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...