Treść opublikowana przez Andrzej36
-
Wyciek oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Witam od grzeje trochę temat ,u mnie pojawił się wyciek z tyłu silnika z tego ,,korka, simeringu'' . Jak pisał kolega kilka postów wyżej ,lustrzane odbicie zaworu wysokiego ciśnienia , zreszta post z 2014r. Ale mam pytanie do posiadaczy 2.0alt wymieniał to ktoś ? Jak to się dokładnie nazywa ? I czy do wymiany tego ,,korka,, trzeba rozbierać górę ,czy jakoś go wydłubać i osadza się nowy ??
-
Wymiana króćca płynu chłodzącego w A4 B6 2.0
Witam jestem po wymianie tego króćca... Wymiana bez problemu i bez kanału ,ale naprawdę tam mało miejsca , uleciało może z litr płynu .. A oto oring który siedzi w dolnym wężu z metalową opaska Może komuś się przyda...
-
[B6 ALT] Wymiana łańcuszka rozrządu w 2.0 ALT
Dzwonił mechanik i d*pa łańcuch napięty jak struna , napinacz nic nie luzuje , ślizgi w bdb stanie . Więc wychodzi na to że powodem warkotu na zimnym jest wariator .
-
[B6 ALT] Wymiana łańcuszka rozrządu w 2.0 ALT
Ciekawe co siedzi u mnie? W każdym razie mechanik ma już oba zestawy na warsztacie
-
[B6 ALT] Wymiana łańcuszka rozrządu w 2.0 ALT
Witam panowie odgrzeje trochę temat na wtorek jestem umówiony na wymianę kpl łańcucha w 2.0 alt . Wczoraj mechanik dzwonił i mówi , że po nr win w mojej a4 b6 były montowane dwa rodzaje łańcucha (tzn łańcuch ten sam ale różnił się napinaczem ). I teraz kpl jednego (febi) prawie 800zl , a kpl drugiego (febi) 1750zl. Czy faktycznie w alt były dwa rodzaje , i ile was kosztowała ta przyjemność ? Oczywiście jesZcze robocizna 450zl
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Jaka diagnoza u was napinacz,łańcuch ,czy ten wariator?
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Witam i u mnie ten problem od wczoraj nagranie 2godz po powrocie z pracy a po nocy terkot jest o 1s dłuższy VID_20240726_084241~2.mp4
-
[B6 ALT] Czerwona kontrola ciśnienia oleju "oldruck"
Ale manometr np pokarze niskie ciśnienie to bez rozebrania pompy czy smoka i tak nie będzie wiadomo co ,no chyba że będzie pokazywał dobre ciśnienie wtedy można by obstawiać czujnik
-
[B6 ALT] Czerwona kontrola ciśnienia oleju "oldruck"
Ok w czwartek będę walczył z mechanikiem . Myślisz że płukanka mogla zaszkodzić bo taki dziwny zbieg okoliczności ?czasem pomaga puszczenie go z obrotów i gaśnie kontrolka a czasem nic nie pomaga po chwili sama gaśnie
-
[B6 ALT] Czerwona kontrola ciśnienia oleju "oldruck"
Witam temat zamilkł ,ale dopadło i mnie kontrolka oldruck i czerwona konewka i za Chiny nie wiem od czego to zależne raz mogę przejechać 70km i się nie zapala a raz po 15km się zapala gaśnie zapala gaśnie ewidentnie się to dzieje na rozgrzanym silniku . Dodam że silnik ma moc . Wszystko zaczęło się po wymianie oleju 3 dni temu i plukance która robię przy każdej wymianie . Olej tym razem to valvo max life 5w40 , zawsze lałem motula 5w40 i zero problemów ale podejrzewam że to nie wina samego oleju. Na czwartek umówiony jestem na pomiar ciśnienia . Jakie były wasze przyczyny zapchany smok , pompa oleju , czujnik ? Gdyby to był silnik starej konstrukcji typu VW 1.8 90 koni to w ciemno wymienial bym czujnik bo w tych silnikach nic się nie działo , ale przy alt to trochę jestem sfajdany ?
-
Żarówki LED H7, czy warto ?
Witam stosował ktoś żarówki H7 LED z Osram , Philips? Wiem że to w świetle przepisów nie legalne , ale troche o tym czytałem i są różne opinie . Jedni twierdzą że taka LED oślepia kiepsko świeca , drudzy że kupując dobrej firmy da się je wypoziomować i wyregulować tak że nie oślepiają i odcięcie jest dobre . Posiadam lampy Valeo z soczewka. Macie jakieś doświadczenia z takimi żarówkami ?
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Tak właśnie mechanik znalazł i usunął nieszczelność ( na jakimś czujniku ) i mówił o czyszczeniu ukladu sprawdzaniu węży itp.
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Sprężarka klimatyzacji się zacierała . Jak była zimną to jeszcze cicha była ale jak dostała temperatury to warkotala . Sprężarka zamówiona nowa nissens i myślę że na sobotę autko będzie gotowe , dzięki za zainteresowanie tematem .
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Na ile mogłem przy takiej ilości miejsca to sprawdziłem tak że rozpedzilem koło ile się dało w palcach ... I gwałtownie starałem się zatrzymać palcami i nie jestem w stanie stwierdzić czy jest ok czy nie czy sprzęgielko działa ...
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Masz rację . Pasek zluzowany ale kręcąc palcami to ja se mogę ? nie jestem w stanie tak rozpedzic osprzętu . Dam znać co wynalazł mechanik w tygodniu
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Powiem Wam szczerze że opinie ten mechanik ma mocno średnie , ale jest jedyny w okolicy (na wsi )200m ode mnie a ja obawiam się gdzieś dalej jechać z takim stukaniem . Spróbuję jutro jeszcze zluzować pasek i sprawdzić poszczególne koła , ale nie mam kanału a kompresor na samym dole .
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Mechanik po oględzinach obstawia też kompresor i mówił o jakimś sprzęgle na kole i niby kompresor bez czynnika no niby nie do końca pracuje bo sprzęgielko rozłącza . No ale nic takim gdybaniem nie stwierdzimy termin u mechanika wtorek zobaczymy co się posypało ...
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Powiem tak dłuższy czas jeżdżę bez czynnika najpierw klimiarz wymienił chłodnice bo puszczała nabił i za tydzień czynnika nie bylo więc nieszczelność dalej jest . Później brak kasy i się trochę tak jeździło .. ciężko to naprawdę zlokalizować te stuki niosą się po całym osprzęcie najbardziej czuje to na palcach gdxy dotykam alternatora , ale tak jak pisze niesie się to na całym osprzęcie
-
Stuki i dziwne dźwięki z osprzętu w A4 B6 2.0 ALT
Witam panowie dziś po przejechaniu kilku km coś zaczęło stukać rzęzić z okolic osprzętu filmik dołączam niżej , stuki ustępują po dodaniu gazu na wolnych stuka cały czas . Dodam że klima wyłączona brak czynnika .... Poluzowalem pasek ale na żadnym z kół pasowych nie wyczułem nic dziwnego jakieś pomysły ? VID_20240224_141910.mp4
-
Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT
Ja wymieniłem już jest troszkę zabawy z wymianą samego wkładu (pompy) w moim motoryzacyjnym była dostępna tylko jakaś niby włoska meat&doria potrzebowałem na już więc taka wziąłem założyłem pasuje idealnie , dokładne odwzorowanie oryginału cena 140zl . W końcu nastała cisza zero wycia .
-
Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT
- Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT
Chyba jestem pierwszą ofiarą E10 ?- Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT
No więc trochę rozbierania żeby się do niej dostać jest , oby tylko moja wytrzymała jeszcze troszkę niech mrozy mina .- Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT
Dziś wsłuchałem się dokładnie i nie buczy z dekielkow pod tylną kanapa tylko w bagażniku pod tym plastikiem mam avanta czyżby tam gdzieś była pompa ? - Pompa paliwa w A4 B6 2.0 ALT