Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie przy skręcie lewo prawo


mati07

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem Panowie, dzisiaj rano jeździłem było wszystko ok. Natomiast jadąc kolejny raz zaczęło mi coś huczeć, ale tylko to słychać jak wjeżdżam na rondo. Najbardziej słychać przy skręcie w lewo jak dokrece mocniej to zanika. W prawo też słychać ale mniej. Możliwe że łożyska? Dodam tylko że nie jest to głos ocierania bardziej jakby łożysko bądź z opon, w zakrętach nie słychać tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Dźwięk jest też jak stoisz w miejscu i kręcisz?

Na postoju sprawdzałem nie ma tego dźwięku, słychać delikatnie pompę wspomagania ale radio było ściszone i to było na kostce ale to tak delikatnie zupełnie inny dźwięk opony są 235. Zauważyłem jedną rzecz przy kolejnej jeździe na zimnym nie słychać dopiero po przejechaniu ok 4km i to jest typowy dźwięk huczenia opon przy hamowaniu do zera, taki niejednostajny ciężko to nazwać, ale wcześniej go nie słyszałem. Mam opony nowe nexen za ciche to nie są, i nie wiem czy to nie ich wina. Zrobiłem na nich ok 3tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Jakie masz ciśnienie w oponach?

Bodajże 2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał(a):

Masz tak tylko na rondach, czy na parkingach tak samo?

Wszędzie dałem przykład ronda ale na ulicy jak ruszę i zacznę skręcać też tak jest jak jadę od lewej do prawej, a najbardziej słychać w pewnym zakresie skrętu. Wczoraj to już pisałem zauważyłem że jak wyjechałem po 5godz postoju nic nie było słychać dopiero po 4km. Dźwięk jak dla mnie ewidentnie nie jest z pompy wspomagania a tak jakby z opon. Tylko dziwi mnie to bo są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze masz gorące? Może być któryś zacisk, może być też przegub zewnętrzny.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Tarcze masz gorące? Może być któryś zacisk, może być też przegub zewnętrzny.

Tarcze nie są gorące, ale przegub to chyba bardziej jak by to nazwać tyrkocze, a to takie huczenia. Jak będę miał czas to wejdę pod spód i zobaczę czy tam nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej jak dasz radę to zdejmij koło i zakręć samą piastą, może dostała się ruda do łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...