Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T chwilowa nierówna praca na zimnym silniku


Lekoman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jako że chwilowo nie mam większych usterek w moim audi ( to chyba taki syndrom sztokholmski :D ) postanowiłem zapytać w sprawie nierównej pracy silnika zaraz po odpaleniu. Trwa to dosłownie parę sekund, a potem jest ok. Na ciepłym nic takiego nie występuje. Co ciekawe takie same objawy miałem już rok temu. Miałem większe problemy więc temat zlałem ciepłym moczem, a na wiosnę i lato problem sam zniknął. Nie ma reguły, czasem 3 dni z rzędu po nocy odpali normalnie, czasem 2 dni pod rząd tak mu się dziwnie odpali. W podobnych tematach kazali sprawdzić: filtr paliwa--- wymieniony, świece- nowe, cewki--nowe, układ szczelny sprawdzony kompresorem. Pod korkiem wlewu, na bagnecie ( olej LM) nie ma masełka, mazi to teoria do pękniętej głowicy, uszczelki pod głowicą? Świece wymieniałem 2 tygodnie temu i wszystkie miały ten sam kolor bez sadzy ( przejechane ok 35 tyś - nie bierze oleju). Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś czujnik temperatury? Ale uwalony czujnik to powoduje kręcenie bez końca.... aa błędów brak. Podsumowując mój wywód ten typ na zimnym tak ma? ( wcześniej nie miał) coś poważnego? Czy mam gitary nie zawracać? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że akumulator słabo kręci oraz słychać łańcuch po odpaleniu (ten typ tak ma) to ja tam nic złego nie słyszę. Także tak jak napisałeś "nie zawracaj gitary". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm auto mam już 6 lat i nie wymieniałem akumulatora nigdy, a wcześniej nie wiem kiedy jakiś Hans go wymieniał. Robię trasy więc chyba zawsze był doładowany. Może temperatury poniżej 5 stopni plus słaby aku daje taki efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...