Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki - podskakują, hałasują


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki problem że pomimo wymiany piór na te "banany" 2 razy w ciągu 10 miesięcy pierw Bosh aerotwin później zmieniłem na Valeo bo myślałem że z tymi 1 coś jest nie tak, I Dalej nie pracują te pióra tak jak powinny.. Musi być dużo, dużo wody na szybie żeby cicho działały, a jak jest już trochę szyba sucha to podskakują hrobotaja i hałasują bardzo to denerwuję. Sprawdzałem kąt czy ramiona leżą pod kątem 90 stopni do szyby i jest okej. Jedynie to w miejscu mocowania piór ich ruch jest z oporem lewo prawo (góra/dół) na tym przegubie co się montuję wycieraczkę zdjęcie dam jeszcze niżej zaznaczę strzałką. I nie wiem czy to coś ma do rzeczy podczas pracy tego pióra?? Bo zazwyczaj jak patrzyłem w innych samochodach to leciutko te pióro po podniesieniu ramiona porusza się na boki w sensie góra dół.. received_514732723886315.thumb.jpeg.c9d86cf39898e3c50501c011f96146fe.jpeg

 

received_744649537189949.jpeg

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz je niewłaściwie założone tj. nie dociśnięte na maxa do tej ośki na końcu ramienia. Sprawdż  też czy sprężyny nie są wyciągnięte od ramion , powinny dobrze dociskać pióra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, ramiona wykrzywione. Zdemontuj pióra i zobacz jak samo ramię dolega do szyby, ma być prosto.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to i powiem - natomiast kolejną sprawą jest że ramię od pasażera ma trochę luzu na końcu z pół centymetra jak złapałem w lewo prawo na tym mocowaniu wieloklinowym do mechanizmu...  Od kierowcy jest okej. I jak sprawdzić czy te ramiona nie były podmienione gdzie oryginalne logo OE Audi było nabijane?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 15:34, Langista napisał(a):

Powinno być od środka w najszerszym miejscu, przy wieloklinie.

Dobra dzięki pomogłeś duże piwo się należy dla ciebie, ramiona są oryginalne i dopiero po zdjęciu piór faktycznie nie było kąta 90 stopni do szyby. Dopiero wtedy to widać na jednej i drugiej, naprostowałem i jak ręką odjął nawet na suchej szybie ? A ten luz to nie na wieloklinie lecz na tym sworzniu całym chybaa troszkę już te tulejki gniazda są podrobione. Tak czy inaczej temat wyczerpany do zamknięcia 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...