Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co to jest za część?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam 

Wie ktoś co to jest i do czego to służy? Audi a4 b8 2.0 tdi.20230219_151506.thumb.jpg.870191ca4e4c719a54b1d4b3b1151362.jpg

Opublikowano
3 godziny temu, Karol664 napisał(a):

co to jest

To jest tzw. zawór elektromagnetyczny (nazewnictwo za Etką). Impulsami elektrycznymi przekazywanymi przez sterownik silnika, steruje wielkością podciśnienia. 

3 godziny temu, Karol664 napisał(a):

i do czego to służy?

W stanie ze zdjęcia (nie ma podpiętych przewodów podciśnienia) służy do niczego :)

Wyjściowy przewód z podciśnieniem podłączony może być do różnych podzespołów wykonawczych. W przypadku Twojego auta (2009, CAGA) najprawdopodobniej powinien sterować zaworem chłodnicy recyrkulacji spalin. 

Opublikowano

Dodatkowo ktoś już tam grzebał bo przewody oraz izolacja nie są takie jak w oryginale.

Opublikowano
  • Autor

A gdzie i jak ma być ten zawór podłączony?

Opublikowano

Napisałem, że wiązka i izolacja nie są oryginalne. Podłączenie może jest tak jak powinno być czyli do sterownika silnika.

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Napisałem, że wiązka i izolacja nie są oryginalne. Podłączenie może jest tak jak powinno być czyli do sterownika silnika.

A jakieś przewody gumowe powinny być do tego podłączone?

Opublikowano
  • Autor

???

Opublikowano

Częściowo podałem już odpowiedź :

W dniu 21.02.2023 o 14:03, Tomnik napisał(a):

Wyjściowy przewód z podciśnieniem podłączony może być do różnych podzespołów wykonawczych. W przypadku Twojego auta (2009, CAGA) najprawdopodobniej powinien sterować zaworem chłodnicy recyrkulacji spalin. 

 

Drugi przewód to zasilanie podciśnieniem.

Przeanalizuj układ podciśnienia na rysunku np. z Etki. 

 

 

 

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor
29 minut temu, Tomnik napisał(a):

Częściowo podałem już odpowiedź :

 

Drugi przewód to zasilanie podciśnieniem.

Przeanalizuj układ podciśnienia na rysunku np. z Etki. 

 

 

 

Właśnie ciekawi mnie dlaczego nic nie jest tu podłączone. Może mieć to jakiś negatywny wpływ na pracę silnika?

Opublikowano

O kiedy masz auto ?

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, dekiel 13 napisał(a):

O kiedy masz auto ?

2 lata około 

Opublikowano

Czy jest po programie  czy ma ori moc ?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, dekiel 13 napisał(a):

Czy jest po programie  czy ma ori moc ?

Ori nic nie robione 

Opublikowano

Pytam bo nie raz 'tunerzy ' modzą różne rzeczy z EGR.

Podłącz kompa  może coś pokaże.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, dekiel 13 napisał(a):

Pytam bo nie raz 'tunerzy ' modzą różne rzeczy z EGR.

Podłącz kompa  może coś pokaże.

Błędów żadnych nie ma 

Opublikowano

I moim zdaniem nie będzie, jeśli zawór/bypass w chłodnicy spalin jest w pozycji otwartej - przelot spalin nie skierowany przez chłodnicę.

Przewód podciśnienia powinien być podłączony do tzw. gruszki, czyli siłownika umieszczonego na jednym z końców chłodnicy (zaznaczone na pomarańczowo)

Po odpięciu cięgna siłownika, sprawdź zawór w chłodnicy (zaznaczone na zielono) na okoliczność jego w miarę swobodnego działania.

!  Jednakże zacząłbym od sprawdzenia działania samego zaworu EGR - VCDS-em.

1979116560_Chodnicaspalin.jpg.50b5f6cb1fafa850e6e5f271eb22fa11.jpg

 

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Tomnik napisał(a):

I moim zdaniem nie będzie, jeśli zawór/bypass w chłodnicy spalin jest w pozycji otwartej - przelot spalin nie skierowany przez chłodnicę.

Przewód podciśnienia powinien być podłączony do tzw. gruszki, czyli siłownika umieszczonego na jednym z końców chłodnicy (zaznaczone na pomarańczowo)

Po odpięciu cięgna siłownika, sprawdź zawór w chłodnicy (zaznaczone na zielono) na okoliczność jego w miarę swobodnego działania.

!  Jednakże zacząłbym od sprawdzenia działania samego zaworu EGR - VCDS-em.

1979116560_Chodnicaspalin.jpg.50b5f6cb1fafa850e6e5f271eb22fa11.jpg

 

W którym miejscu jest to umieszczane? 

Tam obok turbiny?

Edytowane przez Karol664

Opublikowano

Np. :

 

Opublikowano
  • Autor
24 minuty temu, Tomnik napisał(a):

Np. :

 

To u mnie ten mały przewód z tej chłodnicy jest w inne miejsce podłączony 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.