Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napięcie na świecach żarowych


Kacperek99DD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie powinno być napięcie na kapturkach od świec żarowych?

Silnik 1.9tdi AWX

Mierzyłem u siebie i po przekręceniu zapłonu było 11.5 V na każdym kapturku. Czy to prawidłową wartość?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kacperek99DD napisał(a):

jakie powinno być napięcie na kapturkach od świec żarowych?

W przypadku Twojego auta napięcie na świecach żarowych w czasie ich działania, powinno być tożsame z napięciem akumulatora, odejmując jego spadek na drodze aku-świeca żarowa (wszystkie połączenia stykowe, przewody, styk przekaźnika etc.).

Im gorszy stan akumulatora tym (w chwili działania świec) mniejsze jego i na świecach napięcie.

Domyślając się jedynie "problemu" ze startem silnika (?), o którym nie piszesz lub wyprzedzając Twoje następne ewentualne pytanie - przy tym napięciu (11,5 V), zakładając, że obroty rozrusznika kształtują się w prawidłowym zakresie, silnik powinien "odpalić". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Akumulator jest nowy,  silnik odpala, tylko po odpaleniu potrafi kilka sekund nierówno pracować.

Świece są sprawne, wyjmowałem i podłączyłem no krótko, wszystkie ładnie się nagrzewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacperek99DD napisał(a):

Akumulator jest nowy,  silnik odpala, tylko po odpaleniu potrafi kilka sekund nierówno pracować.

Świece są sprawne,

Reasumując po podaniu powyższych informacji - świece żarowe nie są miejscem, któremu powinieneś się przyjrzeć w drodze do rozwiązania problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...