Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podłokietnika od Passata oraz wstawienie uchwytów na napoje od A4


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w związku z zapytaniami jakie kierują do mnie od czasu do czasu użytkownicy, po przeczytaniu moich postów na temat montażu podłokietnika od passata do audi a4 zamieszczam fotostory i opis w dziale zrób to sam. Mam nadzieję, że się komuś przyda:)

1 CZĘŚĆ- DEMONTAŻ STAREGO TUNELU I MONTAŻ TUNELU OD PASSATA

Montaż podłotkietnika jest bardzo prosty wyjmujęmy dwie zaślepki, które zakrywają śrubkę na klucz nr 10 z przodu koło lewarka zmiany biegów. Są 2 z jednej i drugiej strony. Kiedy je odkręciliśmy idziemy na tył auta, gdzie jest oryginalnie popielniczka a u mnie była dziura niestety- stąd pomysł na kupienie podłokietnika od passata z tunelem środkowym i tylną popielniczką. Tam są pod popielniczką śrubki na klucz nr 13 odkręcamy je i trzeba wciśnąć wtyczkę od komputera do środka- za pomocą noża cienkiego wsadzonego z jednej i drugiej strony, tak aby puściły zatrzaski. Wyciagamy rączkę przy ręcznym, szarpiąc do przodu, reszte obudowy od recznego lekko do góry i do przodu. W tym momencie powinniśmy mieć już wyjęty stary tunel środkowy. Są teraz dwie opcje albo tniemy stary tunel i robimy miejsce na łapę od podłokietnika- bedzie pasowac od passata sam podłokietnik bez tunelu, co zajmie znacznie więcej czasu lub tak jak ja wstawiamy cały tunel. U mnie tak jak powiedziałem nie było popielniczki z tyłu więc byłaby dziura więc taka opcja nie wchodziła w grę skoro miałem cały kompletny tunel, ze wszystkimi gumami.

Montaż podłokietnika od passat jest bardzo prosty- wszystkie miejsca na śrubki pasują nie ma szczelin itd, ale trzeba troche mocno popchnąc z tylu, aby trafić w otwory te z przodu:) Cieszymy się nowym podłokietnikiem:) Praca zakończona:) Wszystko na zasadzie plug&play bez żadnego wiercenia etc. Co jest jeszcze dodatkowo fajne w passacie są uchwyty na napoje z tyłu dla pasażerów czego nie ma w tunelach od audi:) Teraz zaczyna się 2 część mego opisu:)

2 CZĘŚĆ- REŻANIE TUNELU OD PASSATA I W MIEJSCE GDZIE PODŁACZĄ SIĘ KOMPA WSTAWIENIE UCHWYTÓW NA NAPOJE OD AUDI

A więc tak kupując podłokietnik, który wyglada mniej więcej tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/340402ff74a06e8e.html w miejscu gdzie zaznaczyłem środkową kreską jest oryginalnie miejsce na kompa. Są teraz 2 opcje możemy przedłużyć kable od kompa od audi a4 PAMIĘTAĆ ABY TO ROBIĆ PRZY WYŁĄCZONYM AKUMULATORZE!!!i wstawić w to miejsce wtyczkę od kompa od audi lub tak jak ja wyciąć to wszystko i wstawić w to miejsce uchwyty na napoje od audi. W tym miejscu wiele osób powie, a po co to kombinować itd, nie lepiej kupic tunel od audi itd. Można tak zrobić oczywiście, ale.... Tunel od audi z podłokietnikiem stoi 2-3 razy tyle co od passata i jak się go kupi nie będzie uchwytów na napoje z tyłu tak jak mam ja teraz, a wszystko wygląda jak oryginał lub jak się kupi sam tunel lub w stary tunel to i tak trzeba ciąć, więc na jedno wychodzi :)

1 krok w miejscu gdzie jest zaznaczona czerwona kreska wsadzamy rozgrzany do czerwoności nóż. Najlepiej tak jak ja stoimy blisko palnika gazu rozgrzewamy i wkładamy:) Aż wytniemy i zostaje nam cos takiego:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93bc2fb7e0ef7816.html

2 krok trzeba w ten sam sposób wyciąć ,,boczki" bo tam gdzie wsadza się kompa w passacie jest zagłebienie a my wycieliśmy dopiero ,,dół".

3 krok Po tym jak mamy juz wyciętą dziurę szlifujemy wszystko papierem ściernym, aby po pierwsze nie było widać cięć po przetopieniu plastiku, a po 2 żeby dopasować miejsce tak, aby pasowały uchwyty na napoje i mogły się swobodnie otwierać. I tu kolejna rada nie tnijcie tak dużego otworu jak jest w starym tunelu w audi. Mniejsze są szczeliny i ładniej to wygląda a wszystko i tak się otwiera:)

4 krok Jak już mamy gotowy otwór trzeba przykleić wszystko, nie kombinować nic ze śrubkami:) Jak to najlepiej zrobić? Kleję w wolnych chwilach akwaria- to moja pasja:) Ciśnienie jest ogromne i napór na szyby zwłaszcza przy dużych zbiornikach, a mimo tego wszystko się trzyma. Więc użyłem kleju takiego jak kleję akwaria- silikon czarny wiec nie widać niczego bo to wszystko i tak jest z dolu i jak sie wstawi to nie bedzie tego widać, a z doświadczenia wiem, że jak jest wszystko dobrze odtłuszczone to słoń stanie a klej nie puści:tongue4: Więc wszystko się trzyma mimo codziennego otwierania:) Najlepiej to skleić w ten sposób, że tam gdzie się w audi przykręca śrubki ta strona idzie koło włacznika otwierania wlewu paliwa- tam jest ,,oparcie" dla tych uchwytów.

5 krok wtyczkę od kompa albo umieszczamy za popielniczką w środku tunelu, tak aby był łatwy dostęp po jej wyjęciu lub puszczamy z boku, za tylnym siedzeniem

6 krok wszystko jest gotowe i wstawiamy cały tunel do samochodu i wszystko wygląda tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cfe6501d088d0bd3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/207524571049c52b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ff21386c2efa30b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfb7c00aeacfb115.html

A to są tylne uchwyty na napoje i popielniczka, której nie miałem hehe:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cec400b86961050.html

Jak widać kolor podłokietnika i foteli oraz wnętrza jest identyczny w A4 i passacie przynajmniej ten podłokietnik co ja kupiłem oraz moje fotele. Pozdrawiam i mam nadzieję, że się to komuś przyda bo zrobienie tego posta pochłoneło sporo czasu hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się to komuś przyda bo zrobienie tego posta pochłoneło sporo czasu hehe:)

uuu dobry opis :good: fotki by sie przydalo bezposrednio podlinkowac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego mechanizmu od kubeczków nie da się przełożyc do tunelu z A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że zostaje nam jeszcze dodatkowy przycisk do podłaczenia czegokolwiek w tunelu np. diód ala s6 :) po przycisku od otwierania wlewu paliwa w passacie :)

ja taki przycisk przeszczepie do siebie i bede nim spryskiwal reflektory :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego mechanizmu od kubeczków nie da się przełożyc do tunelu z A4?

To by była świetna opcja, radzisz22 masz może fotki tunelu przed montażem :?: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam powinienem gdzies miec jeszcze fotki przed montażem a jeżeli wiele osób bedzie chciało to mogę rozmontować wszystko jeszcze raz i porobić fotki na potrzeby forum. Cieszę się, że moja praca została doceniona, a przede wszystkim, że może się to przydać dla innych użytkowników. To bardzo ważne przy działaniu tego typu forum, żeby jedni drugim pomagali :good: Co do przełożenia tego mechanizmu na kubki nie da się- trzeba byłoby wywalić i tak miejsce na kompa z audi bo ten cały mechanizm do przesuwania jest usytuwany w tym miejscu, gdzie jest miejsce na wtyczkę w audi pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam powinienem gdzies miec jeszcze fotki przed montażem a jeżeli wiele osób bedzie chciało to mogę rozmontować wszystko jeszcze raz i porobić fotki na potrzeby forum. Cieszę się, że moja praca została doceniona, a przede wszystkim, że może się to przydać dla innych użytkowników. To bardzo ważne przy działaniu tego typu forum, żeby jedni drugim pomagali :good: Co do przełożenia tego mechanizmu na kubki nie da się- trzeba byłoby wywalić i tak miejsce na kompa z audi bo ten cały mechanizm do przesuwania jest usytuwany w tym miejscu, gdzie jest miejsce na wtyczkę w audi pozdrawiam serdecznie:)

to w takim razie gdzie masz wtyczke do kompa??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie gdzie masz wtyczke do kompa??? :mysli:

Przecież napisał w opisie...

"A więc tak kupując podłokietnik, który wyglada mniej więcej tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/340402ff74a06e8e.html w miejscu gdzie zaznaczyłem środkową kreską jest oryginalnie miejsce na kompa. Są teraz 2 opcje możemy przedłużyć kable od kompa od audi a4 PAMIĘTAĆ ABY TO ROBIĆ PRZY WYŁĄCZONYM AKUMULATORZE!!!i wstawić w to miejsce wtyczkę od kompa od audi lub ........................

5 krok wtyczkę od kompa albo umieszczamy za popielniczką w środku tunelu, tak aby był łatwy dostęp po jej wyjęciu lub puszczamy z boku, za tylnym siedzeniem "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak by przenieść wtyczkę to i dla "lepkich rączek" było by utrudnienie. Ale pewnie zaraz problem byłby z popielniczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zamontowaniu "nieorginalnego" podłokietnika pojawił się problem z otwieraniem popielniczki , nawet przyszlifowanie łapy trzymającej podłokietnik nie przyniosło rozwiązania , bardzo ciężko się otwiera , dla mnie jako niepalącego to żaden kłopot ale od czasu do czasu gdy podpinam kompa muszę się mocować z popielniczką , no i to uczucie że coś jest nie tak :disgust:

więc uchwyty na napoje totalnie odpadają , może to i lepiej bo musiałbym co miesiąc oddawać tapicerkę do czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...