Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Środki do czyszczenia Adblue w Audi Q5 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Widzę na znanych portalach są środki do czyszczenia układu SCR, nawet zalecają profilaktykę - czy ktoś stosuje te środki aby utrzymać  w czystości układ ADBLUE?

Opublikowano

Ja przy ostatnim uzupełnieniu dodałem Tunap 988 do AdBlue. Czy coś to pomaga czy nie? Ciężko powiedzieć. Na wielu forach polecają. Raczej na pewno nie zaszkodzi. 

Opublikowano
  • Autor

właśnie widziałem tą firmę że polecają - długo stosujesz Tunap 988?

Opublikowano

Pierwszy raz ponieważ pierwszy raz od kupna miałem dolewkę. Było to z pół roku temu.  W poprzednim aucie nie stosowałem i było ok. Ostatnio zalalem również do drugiego auta (Mazda) ponieważ pojawił mi się błąd od SCR. Czy coś pomoże czy nie to się okaże. 

Edytowane przez Deamian

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.03.2023 o 12:29, Deamian napisał(a):

Pierwszy raz ponieważ pierwszy raz od kupna miałem dolewkę. Było to z pół roku temu.  W poprzednim aucie nie stosowałem i było ok. Ostatnio zalalem również do drugiego auta (Mazda) ponieważ pojawił mi się błąd od SCR. Czy coś pomoże czy nie to się okaże. 

pomogło w Maździe? 

da się to wlać bezpośrednio do zbiornika audi czy trzeba mieszać z bańką adblue?

chciałem to stosować profilaktycznie...

Opublikowano
5 godzin temu, RALF76 napisał(a):

pomogło w Maździe? 

da się to wlać bezpośrednio do zbiornika audi czy trzeba mieszać z bańką adblue?

chciałem to stosować profilaktycznie...

W Maździe wyrzuciło mi błąd czujnika poziomu. Podobno tam jest jakiś pływak z którym jest problem. Nie wiem czy się zawiesza czy może gdzieś przeciera się ścieżka na której pracuje. Więc po dolaniu AdBlue zmienił swoje położenie przez co przestał się wyświetlać przynajmniej na razie błąd. Więc raczej nie będzie to natychmiastowa zasługa tego środka. Będę mógł stwierdzić czy coś pomogło jeśli poziom AdBlue spadnie znów do tego przy którym pojawił się błąd. Trzeba to mieszać z AdBlue. Dodaje się tego niewielkie ilości i ciężko dodawać bezpośrednio do zbiornika. Koszt jeszcze nie jest duży a przy moich aktualnych przebiegach jedno opakowanie wystarczy mi na długo nawet przy dwóch autach. Ja skusiłem się z tego względu ,gdyż wcześniej miałem auto z grupy PSA gdzie kryształy AdBlue uszkadzały pompki w zbiornikach ,i właśnie na różnych grupach pisali że im to pomagało. Sam nie mogłem tego stwierdzić. 

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.03.2023 o 12:29, Deamian napisał(a):

Pierwszy raz ponieważ pierwszy raz od kupna miałem dolewkę. Było to z pół roku temu.  W poprzednim aucie nie stosowałem i było ok. Ostatnio zalalem również do drugiego auta (Mazda) ponieważ pojawił mi się błąd od SCR. Czy coś pomoże czy nie to się okaże. 

jakieś odczucia w audi po zastosowaniu środka po dłuższym okresie?

Opublikowano

W sumie żadne. Jak na razie do tej pory problemów brak. Dodatkowo zabezpieczyłem sterownik membraną. Zobaczymy. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.