Jump to content

Deamian

Pasjonat
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

About Deamian

Informacje

 • First name
  Damian
 • Location
  Józefów k/Łukowa

Car

 • Car model
  A4 B9
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2016
 • Engine
  3.0 TDI V6
 • Engine code
  CSWB
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  S-Tronic
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Deamian's Achievements

1

Reputation

 1. To jutro po pracy postaram się to zrobić.
 2. Witam. Podczas jazdy pojawił mi się na desce błąd prawego kierunkowsku, line asisst i asystenta korka. Część kierunkowskazu w klapie nie działa. Miał ktoś taki problem? VID20211021191554.mp4
 3. No na autostradzie dość właśnie szybko. I zamiast dać najpierw ostrzeżenie i działać dalej to daje sygnał i wyłącza się. Widziałem w jakimś teście że w polifcie działa to już na zasadzie że daje ostrzeżenie, potem mija jeszcze chwila i jeśli brak reakcji to uruchamia awaryjne i się zatrzymuje. Dlatego też chciałem się dopytać jak jest u kogoś innego.
 4. Nie no jasne że nie problem. Nie przeszkadza mi to w ogóle. Poprostu ciekawy był ten zapis w instrukcji. A przy okazji zapytam się. Jadac no autostradą i nie trzymając kierownicy wyskakuje u Cb komunikat żeby przejść kierowanie i asystent pasa się wyłącza czy dostajesz wcześniej jakieś ostrzeżenie?
 5. Dzisiaj sprawdziłem i ta ikonka znika u mnie po około 2 sekundach i wtedy faktycznie trzeba już dotknąć pedał gazu albo manetkę od tempomatu. Wiec sądzę że może u nas to podjeżdżanie nie jest dostępne. Bo wątpię żeby były takie rozbieżności w instrukcji i w rzeczywistości. Tak. U mnie też trzeba aktywować. Tylko chodzi o samo podjeżdżanie do przodu przez ACC.
 6. Hehe 🙂 spokojnie 🙂 kojaze te ikonki 🙂 czyli z tego co piszesz postój musi być krótszy niż te powiedzmy 5 sekund i zwrócić uwagę na te ikonki. Jutro to sprawdzę. Ale to dlaczego w instrukcji jest że samochód podjeżdża sam tylko kiedy "nie stoi dłużej niż 3 minuty". Według tego powinno się rozumieć że do 3 minut podjeżdża sam. No i u mnie nie pokazuje się jak wcześniej wspomniałem gotowy do podjeżdżania jak to jest w instrukcji tylko gotowy do ruszenia. Jest tam też adnotacja że "niedostępne w wersjach dla niektórych krajów" Ciekawe o jakie kraje chodzi.
 7. No właśnie świeci się ikona korka. W zakładce asystenci jest asystent jazdy w korku. Tylko wyczytałem w instrukcji że po zatrzymaniu powinna być informacja ACC: gotowy do podjeżdżania. U mnie od razu pojawia się ACC: gotowy do ruszenia. I nie ważne ile trwa postój czy 5 sekund czy dłużej muszę albo nacisnąć pedał gazu albo manetkę od tempomatu. Myślałem że tak poprostu jest. Teraz poprostu przeczytałem te temat no i doszukałem w instrukcji
 8. A u mnie nie podjeżdża mimo asystenta korka. Gdzieś można to włączyć?
 9. A czy po wymianie oleju wpisuje się ją jakoś komputerem albo robi jakaś adaptację?
 10. Czy po wymianie oleju należy wykonywać jakaś adaptację skrzyni albo coś?
 11. No ja się tego domyślam. Kasa najważniejsza. Teraz już znalazłem warsztat który zrobi to tak jak powinno być, ale jeśli będę miał okazję jeszcze raz to robić to chyba właśnie będę to robił sam.
 12. No ja nie wiem po ...uj. Byłem w 3 warsztatach. W każdym chcieli mi wymieniać dynamicznie. Bo że niby tak już robili. W jednym kazali mi zostawić kluczyk i że odezwą się po wszystkim. A jak się zapytałem o metodę wymiany i powiedziałem że chciał bym statycznie z wymianą filtrów to odpowiedział mi żebym sam sobie robił. Dlatego poprostu chciałem sie dopytać bo po przejechaniu 200 km, straceniu całego dnia i tyłu wizytach już zacząłem się zastanawiać czy to tacy mechanicy czy to może ja upieram się bez racji. Ale chyba już znalazłem miejsce gdzie mi to zrobią.
 13. A to ciekawe. Był by ktoś jeszcze w stanie to potwierdzić?
 14. Cześć. A ma może ktoś sprawdzony serwis w okolicy Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Siedlec może być i Lublin do wymiany oleju w skrzyni? Byłem już chyba w trzech miejscach i wszędzie chcą wymieniać olej dynamicznie. Że niby tak się w tych skrzyniach robi. Już sam nie wiem czy oni mają racje a ja się tylko głupio uparłem czy czy raczej oni się mylą.
 15. A wie ktoś może czy jest możliwość zmiany czułości lusterka fotochromatycznego? Bo wydaje mi się że z powodu przyciemnianych szyb nie zawsze przyciemnia się lusterko w środku, a razem z nim boczne. Przez co te boczne właśnie mnie oślepiają. Niby głupota ale jak się dużo jeździ wieczorami u w nocy to jest to trochę irytujące.
×
×
 • Create New...