Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zgrzytanie skrzyni biegów


miaudi2606

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!! Od jakiegos czasu borykam sie z pewnym problemem. Przy zmianie biegu z 1 na 2 i z 3 na 2 czuc zgrzytaniecie :evil:. To znaczy bieg 2 nie wchodzi tak plynnie jak powinien. Czy mógby mi ktos doradzic jak sobie z tym poradzic. I czy obejdzie sie bez wymiany skrzyni. Dodam ze problem jes tylko z tym biegiem(2)Z góry dzi a wszystkie pozostale są wporzo.Z góry dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizator się kończy...

Fachowiec od skrzyń powie Ci że trzeba robić remont skrzyni i to najszybciej jak się da bo drobinki które się generują przy zgrzycie uszkadzają całą resztę mechanizmu.

Można też podejść z drugiej strony. Zastosować ceramizer do skrzyń, który wzmocni metalowe element skrzyni i jeździć aż do momentu aż biegów nie da się wrzucać. Potem skrzynię wymienić. Jest to wersja hardrockowa, ale w paru skrzyniach które miały taki sam problem jak twój, sposób ten zadziałał na 40 do 60 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej spokojnie z ceramizerem. tu masz linka http://www.ceramizer.pl/

Poczytaj o nim, pomyśl. Wpisz w google, znowu poczytaj.

A potem jak będziesz dalej zdecydowany to:

Jedź do punktu gdzie wymieniają oleje (oni z reguły mają końcówkę którą trzeba odkręcać korek spustowy oleju w skrzyni) Jak mechanik będzie go spuszczał to zobaczysz jaki ten olej ma fajny metaliczny kolor... (to są opiłki metalu z olejem)

Wlewasz wtedy nowy dobry olej (według wymagań producenta) i na koniec dajesz mechanikowi ceramizer żeby go wstrzyknął.

Następnie wyjeżdżasz od mechaników i robisz parę km bardzo powoli (do przodu i do tyłu) i dalej jeździsz ze zgrzytającą skrzynią jeszcze parę ładnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYLI MAM PRZEZ TO ROZUMIEC ZE TEN CERAMIZER W NICZYM MI NIE POMOŻE!!!

* jeszcze raz napiszesz posta wielkimi literami i dostajesz ostrzeżenie - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem Ci żebyś poczytał o ceramizerze.

Ten specyfik pomógł już tak wielu ludziom (samochodom i motocyklom) ze zdziwiłbym się gdyby w Twoim przypadku nie zadziałał.

Jeszcze raz piszę zatem: POCZYTAJ O NIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...