Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kamerą cofania w A4 B8 - błąd 01544


ds0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem kamerę cofania w a4 b8 polift z mmi 3g Basic zgodnie z instrukcją z tego forum, załączam do posta, problem polega na tym że kamera działa kilka sekund i czym zaczyna migać i pojawia się czarny ekran. Vcds pokazuje błąd:

01544 - Lampka sygnalizacyjna systemu pomocy przy parkowaniu (K136) 

            007 - Zwarcie z masą Sporadyczny

Po skasowaniu błędu znowu działa kilka sekund.

Proszę o pomoc.

Montaż kamery cofania MMI 3G Basic.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Źle podpięte.

@Muskel1 ale co?

Z kabla RCA:

- czerwony do przycisku parktronika pin3

- czarny do mmi pin 5

- żółty do mmi pin11

Z dodatkowego zasilania do kamery: czarny do masy a czerwony zaizolowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyliłeś piny. Sprawdź jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, chyba że chińczyk zamienił kolory przewodów. Możliwe że jest za niskie napięcie z przycisku pdc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie do masy, ale gdzie? Dużego wyboru nie mam albo przy przyciski pcd albo przy mmi. Znajdę gdzieś rozpiskę pinów? Czy taki problem by wystąpił przy zamianie wtyków 5 i 11 w mmi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd mówi o przycisku pdc.

Ok, sprawdzę jeszcze raz. Teraz na pinie 3 w przycisku pdc mam razem dwa przewody: podłączone zasilanie kamery i jakiś przewód od czujników z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1

Chciałbym zapytać o działanie przycisku pdc, na pinie 1 cały czas jest ok 12v, pytanie o to co dzieje się na pinie 3, po włączeniu wstecznego na pinie 3 powinno pojawiać się napięcie? Gdzie znajdę schemat wtyczki, która wpinamy do przycisku pdc? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 3 to zgodnie ze schematem lampka sygnalizacyjna systemu pomocy przy parkowania.

Screenshot_20230506_073722_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Muskel1,

Chciałbym Cię prosić o pomoc w tym temacie jako, że nie został jeszcze rozwiązany. Plus kamery mam podłączony na pin3 przycisku pdf, który z czujnikami cofania działa poprawnie więc zakładam że to prawdziwy plus. Ale, że z pdc mam zwarcie, skąd alternatywnie mogę podłączyć plus na kamerę? Gdzie znajdę + dla czujników parkowania?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera robi zwarcie a dokładnie przewód, który podpiąłeś do pinu 3 przycisku pdc. Ma kontakt z masą. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzam przewody w kablu to miernik  nie piszczy przy sprawdzaniu masa-plus. Zwarcie pojawia się 1-2 po podpięciu kamery. Podłączałem też lampkę zamiast kamery i jest to samo.

A czy problemem nie będzie to że masy z zasilania i masa z video jest zwarta? Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał podpiąć plus pod inne źródło, zamiast lampki przycisku, to gdzie to zrobić? Lampy ledowe więc wsteczne światło chyba odpada. Znajdę gdzieś w bagażniku zasilanie czujników cofania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak odepne plus kamery z przycisku i dam niezależnie do czujników? Sama kamera nie robi zwarcia, testowałem z drugą i taki sam efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia w czym problem leży u Ciebie ale zgodnie z zapisanym błędem, po podłączeni przewodu do pinu 3 na przycisku, masz zwarcie do masy, więc tam gdzieś jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz zasilanie od przycisku PDC ...przy kamerze połącz dwa czerwone kabelki zasilające , które podepnij do tylniego gniazdka i oczywiście masę  podepnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...