Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kamerą cofania w A4 B8 - błąd 01544


ds0

Rekomendowane odpowiedzi

Hej @jacol75,

Pewnie tak to się skończy ale wolałem uniknąć sytuacji gdzie kamera ma cały czas zasilanie po zapłonie. Jeszcze mogę protestować podłączenie do wstecznego światła. Co prawda mam leda, ale może z kondensatorem da radę. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod zasilanie czujników parkowania tył. Czarna kostka, pin 11 jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie to już BCM pod kierownicą obsługuje PDC. Przewód czerwono zielony w czarnej kostce BCM, lub jak ci wygodniej szukać w wiązce PDC ze zderzaka co wchodzi do nadwozia. Ja mam przedlifta, oddzielny moduł i po podłączeniu do zasilania czujników PDC tył działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2023 o 20:52, ds0 napisał(a):

Witam, zamontowałem kamerę cofania w a4 b8 polift z mmi 3g Basic zgodnie z instrukcją z tego forum, załączam do posta, problem polega na tym że kamera działa kilka sekund i czym zaczyna migać i pojawia się czarny ekran. Vcds pokazuje błąd:

01544 - Lampka sygnalizacyjna systemu pomocy przy parkowaniu (K136) 

            007 - Zwarcie z masą Sporadyczny

Po skasowaniu błędu znowu działa kilka sekund.

Proszę o pomoc.

Montaż kamery cofania MMI 3G Basic.pdf 576.1 kB · 14 pobrań

Witam. Mam pytanie , rozwiązałeś problem?, bo mam ten sam .Najlepsze że inna kamerka działa bez zarzutu tyle tylko że ma za dużą rozdzielczość i ucina obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ssmarcin napisał(a):

Witam. Mam pytanie , rozwiązałeś problem?, bo mam ten sam .Najlepsze że inna kamerka działa bez zarzutu tyle tylko że ma za dużą rozdzielczość i ucina obraz.

Witam, podobno problem rozwiązuje podłączenie dodatkowego plusa, najlepiej gdzieś z bagażnika. w moim przypadku podłączyłem jeszcze do auta android auto i podłączyłem kamerę pod ten moduł. I jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie chcę żeby była cały czas pod plusem , android na razie mnie nie interesuję bo nie wiem czy będę nią jeździł mam do czyszczenia chłodnice egr dpf i dolot i nie wiem co robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...