Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem, wałek rozrządu?!


dudi2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, mam problem z autem mianowicie coś zaczęło mi "grać" pod pokrywą zaworów. Dziś ściągnąłem dekiel  i okazało się, że na wałku wylotowym zostały mi tylko parę zębów na zębatce wałka. A myślałem, że rozciągnął mi się łańcuch rozrządu.

Pytanie do was, pierwsze retoryczne...

1. Lepiej nie odpalać auta choćby na parę kilometrów?

2. Czy oprócz łańcucha rozrządu i wałka wylotowego należy coś jeszcze wymienić?

3. Czy idzie wymienić samą zębatkę wałka czy trzeba cały wałek.

4. Terkocze mi wariator parę sek po starcie, jak bym się decydował na wymianę to jakiej firmy kupić aby nie żałować ?

Dodam że auto to 2.0 alt 130km, pobór oleju w silnku akceptowalny 500ml na 2k km.

Zdjęcia niżej dla oceny....

 

20230505_200525.jpg

20230505_200546.jpg

20230505_200555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wniosek jest taki, że zbyt zużyta zębatka wałka wydechowego jest konsekwencją zużytego elementu\zespołu wariatora wraz z nastawnikiem\zaworem. Ludzie którzy znają przypadłość 2.0 alt jego wariatora i klekoczenie po długim postoju wiedzą, że jest to spowodowane brakiem hamulca (wariatora) i rozluźnieniem wariatora(spuszczenie oleju co za tym idzie ciśnienia i ruchem wstecznym) przez co po rozruchu kasowany jest jego luz a później dochodzi prawidłowej pracy.... i tak po kilku dziesięciu tyś km dochodzi do zużycia elementów  i wygląda to takt....

20230508_144540.jpg

20230511_190306.jpg

20230511_190247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kompletny rozrząd z przodu silnika jak i tylni czyli łańcuch z napinaczem. Oddałem do regeneracji wariator wraz z nastawnikiem do firmy Mehenker z Rzeszowa.

Autko chodzi jak zegarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 11:23, slawomir273 napisał(a):

A cenowo jak wypadło?

Rozrząd przedni FEBI wraz z pompą wody 800zł, tylni łańcuch i napinacz SWAG 500zł, wariator i nastawnik regenerowany w Mehenker 1050zł z wymianą zębatki na wariatorze. I nowy wałek wydechowy z zębatką 550zł. Razem 2900zł za części... Robota moja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...