Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy subwoofer do ASS w A4 B9


Dambi49

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam subwoofer i wzmacniacz audio system który chciałbym zamontować w Audi a4 b9 przed lift. Posiadam nagłośnienie Audi sound system z subwooferem obok akumulatora oraz duża  jednostkę mmi z VC . Jak najlepiej to rozegrać? Czy jestem w stanie wszystko podpiąć w bagażniku aby remote i sygnał głośnikowy  nie ciągnąć do przodu ? Czy w tym wypadku odpinać ori suba czy lepiej żeby grał równolegle? Mój wzmacniacz posiada hi/low output.

 

Zastanawiałem się bo chyba cała jednostka multimedialna jest w lewym boczku i może tam będzie możliwość wpięcia się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dambi49 napisał(a):

Mój wzmacniacz posiada hi/low output.

Czy generuje on sam sygnał remote czy należy remote z zewnątrz do niego dociągnąć? Raczej wymaga on  dociągnięcia remote. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Czy generuje on sam sygnał remote czy należy remote z zewnątrz do niego dociągnąć? Raczej wymaga on  dociągnięcia remote. 

Należy go dociągnąć,w załączniku zdj modelu wzmacniacza.

@edit chyba pomyliłem się i posiada tylko input hi/low

IMG_1517.jpeg

Edytowane przez Dambi49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz w takim razie zastosować konwerter high/low. Mogę śmiało polecić Helix AAC.3 HP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz w takim razie zastosować konwerter high/low. Mogę śmiało polecić Helix AAC.3 HP. 

Sygnał mogę brać z subwoofera czy z tylnych głośników i co wtedy z remote skąd go najlepiej wziąć?

Czy odpiąć aktualny ori sub czy będą jakoś z sobą kompatybilne pod względem odsłuchu 

Edytowane przez Dambi49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej z wtyczki oryginalnego subwoofera (którego i tak musisz odpiąć). Wszystko co potrzebujesz masz w bagażniku obok aku.Ten konwerter, który podałem sam generuje sygnał remote. Alternatywnie możesz też zastosować konwerter JL Audio LOC-22, który także generuje sygnał remote.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 13:40, Muskel1 napisał(a):

Najprościej z wtyczki oryginalnego subwoofera (którego i tak musisz odpiąć). Wszystko co potrzebujesz masz w bagażniku obok aku.Ten konwerter, który podałem sam generuje sygnał remote. Alternatywnie możesz też zastosować konwerter JL Audio LOC-22, który także generuje sygnał remote.

Witam kolego ponownie chciałbym  się zapytać odnośnie tych konwerterow. Chciałbym jednak troszkę mnie zainwestować ale nie kupić najtańszego chińczyka. Rzucił mi się w oczy Hollywood HLC-3 czy twoim zdaniem poradzi sobie?

Drugie pytanko czy znajdę gdzieś dokładny rozkład który kabelek gdzie wpiąć? Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem takiego, więc nie wypowiem się co do jakości.

Zgodnie z opisem konwerter generuje także sygnał remote, więc teoretycznie możesz go zastosować.

Opis przewodów jest na dole.

https://caraudiosklepy.pl/hollywood-hlc-3-konwerter-sygnalu-highlow-z-rem-p642

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie stosowałem takiego, więc nie wypowiem się co do jakości.

Zgodnie z opisem konwerter generuje także sygnał remote, więc teoretycznie możesz go zastosować.

Opis przewodów jest na dole.

https://caraudiosklepy.pl/hollywood-hlc-3-konwerter-sygnalu-highlow-z-rem-p642

Ok rozumiem a mógłbyś mi jeszcze  wyjaśnić ten parametr 

przeznaczony dla radioodtwarzaczy o maksymalnej mocy wyjściowej do 2x50W

 

Mój wzmacniacz ma 300 w rms a tu jest pokazane 2x50 w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, aby Twoje radio, z którego pobierzesz sygnał high, nie miało na wyjściu więcej niż 2 x 50 Watt.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie stosowałem takiego, więc nie wypowiem się co do jakości.

Zgodnie z opisem konwerter generuje także sygnał remote, więc teoretycznie możesz go zastosować.

Opis przewodów jest na dole.

https://caraudiosklepy.pl/hollywood-hlc-3-konwerter-sygnalu-highlow-z-rem-p642

Rozumiem.. Jeszcze tam nie zaglądałem dopiero jak zamówię rozbiorę bagażnik. Wcześniej pisałeś że wszystko co mam potrzebne jest w bagażniku w wnęce od subwoofera czy znajdę gdzieś schemat podłączenia aby nic nie namieszać masz może coś takiego? Czy wszystkie kable sygnałowe wpinam w jedną wtyczkę od starego subwoofera czy będzie to jakoś rozdzielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym konwerterem, który masz zamiar kupić, właśnie ze względu na to, że można tam na wejściu dać max. 2 x 50 Watt, będziesz musiał sygnał high raczej z oryginalnego wzmacniacza z wyjść na tylne głośniki podłączyć, gdyż wyjście  high na oryginalny subwoofer będzie za mocne dla konwertera.

Uzupełnij proszę poprawnie profil (rok produkcji, kod silnika), to poszukam czy znajdę rozpiskę.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Z tym konwerterem, który masz zamiar kupić, właśnie ze względu na to, że można tam na wejściu dać max. 2 x 50 Watt, będziesz musiał sygnał high raczej z oryginalnego wzmacniacza z wyjść na tylne głośniki podłączyć, gdyż wyjście  high na oryginalny subwoofer będzie za mocne dla konwertera.

Uzupełnij proszę poprawnie profil (rok produkcji, kod silnika), to poszukam czy znajdę rozpiskę.

 

Już poprawiłem j w at to a4 b9 z 2016 roku oznaczenie silnika deta. Zależy mi aby jak najmniej rozbierać i w miarę łatwo podłączyć jak będzie trzeba dorzucę do tego konwertera dla świętego spokoju aby nie pruć pół auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiski ASS nie mam. Mam tylko B&O.

Będziesz chyba jednak musiał kupić ten konwerter Helix AAC.3 HP albo wpinać się za MMI i ciągnąć przewody do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Rozpiski ASS nie mam. Mam tylko B&O.

Będziesz chyba jednak musiał kupić ten konwerter Helix AAC.3 HP albo wpinać się za MMI i ciągnąć przewody do tyłu.

A do tego helix acc.3 hp dałbyś radę chociaż podpowiedzieć w które elementy muszę  się wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę z karoserii, plus z akumulatora (z dodatkowym bezpiecznikiem). I sygnałowe z subwoofera. W B&O we wtyczce subwoofera masz 4 piny. Sprawdź ile masz u siebie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 18:39, Muskel1 napisał(a):

Masę z karoserii, plus z akumulatora (z dodatkowym bezpiecznikiem). I sygnałowe z subwoofera. W B&O we wtyczce subwoofera masz 4 piny. Sprawdź ile masz u siebie.

Właśnie sprawdziłem i mam 2 przewody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolory? Po stronie wychodzącej z cewki głośnika?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jakie kolory? Po stronie wychodzącej z cewki głośnika?

Zielony i czarny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie B&O zielony to plus a czarny masa sygnałowa. Możliwe, że w ASS jest tak samo. Musisz sprawdzić po podłączeniu, czy sub będzie siè zgrywał z głośnikami, tzn.czy polaryzacja nie jest odwrócona.

Albo sprawdź podając niskie napięcie (np. baterii 1,5 V na przewody cewki subwoofera) oczywiście na odpiętym subie.

Plus baterii na zielony, minus na czarny i obserwuj w którą strone wychyla się subwoofer. Powinien najpierw do przodu wyskoczyć. Jeżeli wychyli się najpierw do tyłu to będzie odwrotnie, czyli plus będzie czarny a minus zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...