Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 8E0 959 433 AN potrzebny opis pinów


cinek_2

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b6 1.9 awx 2001r. Potrzebna rozpiska pinów MCE 8E0 959 433 AN  , nie wiem gdzie można to znaleźć przewrtowalem forum, ale nie odnalazłem. Mój problem polega na tym, że brak jest lewego tylnego światła stop, VagCom wyświetla komunikat, że zasilanie obwodu jest nieprawidłowe, i nie świeci, lampa jest ok wszystko łączy, po jest podłączeniu na stacji roboczej wszystko działa, do lampy zasilanie dochodzi przewodem czerwono/białym. Przewód ten od lampy do miejsca gdzie znajduje się mce jest w porządku, zmieniłem mce na drugie takie samo, przeczyścilem kostki i nic sie nie zmienilo, przewód ten wchodzi gdzieś pod deskę, taką grubą zaizolowaną wiązką, trzeba by bylo to wszystko demolować, ma ktoś radę na to ? Lub wie jaki pin MCE jest odpowiedzialny za to ?Screenshot_20230520-083659_Opera.jpg.032eb8e29cb647bf76a00f130b8b42fb.jpg

Edytowane przez cinek_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

No to jak słabo szukałem, to konkretnie gdzie takie coś jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinek_2 to co pokazałeś na zdjęciu i numer, który podałeś to nie moduł MCE, a moduł komfortu, który nie ma nic wspólnego ze światłami, no chyba że mówimy o lampkach pod fotelami. MCE znajduje się po lewej stronie pod kierownicą (trzeba zdjąć plastiki). W temacie, który podlinkował @Muskel1jest wszystko ładnie rozpisane - Twój problem faktycznie może leżeć w MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz zidentyfikować po nr części jaki masz MCE, wersję high czy wersję low, gdyż pinologia się w nich różni. Jak już będziesz wiedział jaki masz MCE to w podwieszonym linku jest rozpiska pinów dla obu wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az normalnie glupio mi, ze tak pomylilem, znajomego elektryka nawet przeko alem ze to jest MCE. Ok, tylko jak to konkretnie sprawdzic czy low czy high ? Vagcom pokazuje sterownik 8E0 907 279B, to wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, klinalem w linki, a nie w pokaż ukrytą zawartość..  ? zamawiam moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony MCE musi także zostać odpowiednio zakodowany po wymianie, więc zanim wytargasz stary, zapisz sobie kodowanie i wykonaj mapę adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś, zapisalem mapę adaptacji, nie wgrywałem nowego, wszystko śmiga, zrobiłem tylko adaptację VIN, dzięki chłopaki :)

Screenshot_20230523-213148_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...