Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 - Błąd ABS oraz ESP - czujnik G46


damiandp007
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez damiandp007,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.
Problem polega na tym, że co jakiś czas wyskakuje błąd ABS wraz z ESP. Po odczytaniu kodu - 00290, VCDS wskazuje na czujnik prędkości lewego tylnego koła (ABS) (G46).
Pierwszy raz problem pojawił się, pół roku temu gdzie błąd pojawiał się "raz na jakiś czas", kontrolki ABS i ESP gasły po wyłączeniu i włączeniu zapłonu, za dwa dni znowu się pojawiał błąd i tak w kółko.
Wtedy wyczyściłem czujnik ABS i problem ustąpił na pół roku, ale ostatnio powrócił...
Ponowne czyszczenie czujnika ABS nie przyniosło wiele zmian (błąd wyskakuje teraz rzadziej - powiedzmy co dwa dni)
Ale już do rzeczy... po ostatnim czyszczeniu czujnika, sprawdziłem bloki pomiarowe ABS i na ściągniętym kole, czujnik czytał prędkość prawidłowo, ale po 20km błąd się jednak wyświetlił, więc sprawdziłem bloki pomiarowe podczas jazdy - wszystkie czujniki pokazują dobrą/taką samą prędkość, więc wychodzi na to, że wszystkie czujniki ABS są sprawne.

Gdzie szukać usterki dalej?


Przychodzi mi do głowy jedynie jeszcze czyszczenie wtyczki od czujnika ABS albo sprawdzenie odległości czujnika od koronki...


Wie ktoś może jaka powinna być przerwa między czujnikiem a koronką ABS?
A może szukać przyczyny błędu gdzieś jeszcze?

Czy to czujnik, jest jednak do wymiany(tylko czemu skoro prędkość czyta?)?


Ktoś może, coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd czujnika, wymieniasz czujnik a nie cudujesz, nie wiem czego oczekiwałeś po czyszczeniu elektroniki, która swoje już wypracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Langista napisał(a):

Masz błąd czujnika, wymieniasz czujnik a nie cudujesz, nie wiem czego oczekiwałeś po czyszczeniu elektroniki, która swoje już wypracowała.

Chyba, się nie zrozumieliśmy. Może przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Po co mam wymieniać czujnik, który działa/jest sprawny? 

 

Są tematy/wątki w których ludzie opisują problemy o podobnych objawach i wymiana czujnika nic nie daje.

 

Wiesz jaka powinna być przerwa między czujnikiem a koronką?

 

Jeśli nie to, poczekam na odpowiedź innych użytkowników.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się baw. Gdyby działał, działał by cały czas, a nie chwilowo. Gdyby przerwa od koronki ABS była zła, nie działał by w ogóle. No ale cuduj, zobaczymy co uda Ci się osiągnąć, bo widzę cudujesz już od pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Langista napisał(a):

 Gdyby działał, działał by cały czas, a nie chwilowo.

Jak był nie działał, to by nie działał cały czas.

I żadne czyszczenie nic by nie zmieniało.

 

Czytałem kilka podobnych tematów i ludzie piszą, że po wymianie czujnika na nowy problem nie znika.

Więc przyczyną, raczej nie jest sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak działa elektronika, często działa przypadkowo kiedy jest uszkodzona lub działa pokazując inne wartości w przypadku czujników. Możliwości tutaj są tylko dwie, czujnik lub wiązka czujnika.

 

 

Nie będę się rozpisywać o tym, co inni robili i nie działało, bo nigdy w 100% prawdy się nie dowiesz. Już wiele razy się tu spotkałem na forum, że gościu zapierał się, że to i to jest dobre, bo on to sprawdził, on wymienił i jest nowe. Tylko wymienił na co? Często kupują najtańsze zamienniki i dziwią się, że nie działa, lub kupują używkę a piszą, że mają nową część.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to czujnik. Nie mówię, że na 100% nie jest to wina czujnika, ale dziwi mnie to, że po oczyszczeniu głowicy czujnika z brudu - przez pół roku był spokój i błąd nie wracał. Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie, jest spokój. 200km błąd nie wrócił jeszcze. Jak wróci to zamówię nowy czujnik i go wymienię. 

Pytałem już w hurtowni o pasujący model tego czujnika do mojego samochodu, ale mogą go mieć dopiero po 20 czerwca. 

 

Wymiana czujnika ABS jest mocno problematyczna? Podobno nie za bardzo chcą współpracować podczas ich wymiany? ?

To prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Ty go czyściłeś, skoro pytasz się teraz, jak się go demontuje? Czujniki ABS tylko Ori lub Bosch, chociaż i Bosch to już niepewny jest dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wypsikaj WD -40 lub innym dobrym penetratorem a może uda się go nie urwać przy wyciąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Przyczyną błędu była uszkodzona/źle naprawiona wiązka przy wtyczce.

 

Czujnik czytał prędkość, ale błąd ABS i ESP się wyświetlał, po naprawie wiązki wszystko od ponad miesiąca jest w jak najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 18:55, Langista napisał(a):

No to się baw. Gdyby działał, działał by cały czas, a nie chwilowo. Gdyby przerwa od koronki ABS była zła, nie działał by w ogóle. No ale cuduj, zobaczymy co uda Ci się osiągnąć, bo widzę cudujesz już od pół roku.

Pozwolę się wtrącić .
Mam podobny problem i już drugi czujnik założony , najpierw wymieniłem na nówkę sztukę ERA teraz w piątek wymieniłem na Oryginalny OEM co się zniemiło to to że przy OEM częściej się zapalają te dwie kontrolki. Jutro będę sprawdzać kable bo to jedyne co się poruszało przy operacji podmiany . Więc nie zawsze jest to czujnik do wymiany kolego . U mnie również i Era i OEM pokazuje prawidłowe wartości obracającego się koła . 

Muszę to zrobić bo z przeglądu d*pa .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...