Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie kompresora klimatyzacji


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak z ciekawości aż zapytam was, dziś wracając z roboty wyłączyłem klime. Jako że jeżdżę cały rok ciągle na włączonej to chciałem wytestować samochód.. Po pierwsze co zauważyłem na wyłączonej że jest o wiele żwawższe auto w trakcie przyśpieszania i wyprzedzania... Silnik ma lżej ale to jeszcze rozumiem że to normalne. Lecz do rzeczy co najciekawsze do obrotów 2,5tys ciągle na włączonej słychać takie łuuu łuu raz głośniej raz słabiej... Ja na to nie zawracałem uwagi aż do dziś bo byłem przyzwyczajony. Szczególnie teraz denerwuję to na biegu jałowym zakładam że to sprężarka wydaje taki dźwięk ale czy tak ma być? Na off klimie przy wyłącznym radiu nie słychać silnika. Lecz z włączoną ciągle jest łłuuuu, łuuu od pasażera strony spod maski wydoba się taki dźwięk. Co do obrotów to mniej więcej przy 2,5/3k już nie lub 4/5B aż już się szum od prędkości zrobi nie słychać wogole tego łłuu nic. Na zewnątrz przy samochodzie i pracy tej klimy też nic nie słychać na biegu jałowym. Lecz w kabinie będąc zamkniętym słychać właśnie najbardziej wtedy na biegu jałowym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk pochodzi najprawdopodobniej od dyszy rozprężnej. Zapewne jak kompresor dziala z duzą wydajnoscią to tego dźwięku nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przem8 napisał(a):

Ten dźwięk pochodzi najprawdopodobniej od dyszy rozprężnej. Zapewne jak kompresor dziala z duzą wydajnoscią to tego dźwięku nie masz?

Z dużą wydajnością czyli masz na myśli silny nadmuch z niską wartością ustawioną? Jeśli tak to sprawdzę to bo jeszcze tego nie testowałem. Ale czasami jest też tak że jak się zatrzymam to ten dźwięk na chwilę przestanie być słyszalny te łłuuu na parę sekund, a po tej chwili znowu to samo..

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...