Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8t bex sprawdzenie logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, 

mam samochód od niedawna, w sumie żadnych błędów nie wywala wszystko chodzi ok ale mam wrażenie jakby był ciut mułowaty w dolnym zakresie obrotów dopiero gdzieś tak od 3.5k ciągnie dobrze. Samochód jest po mapie, ma wrzucony centralny IC, hybrydowe turbo i dp. 

Prośba o to czy po logach można wnioskować że są jakieś problemy?

 

https://vaglogs.com/log/090-093-Zatrzymany-ba4d8511-843c-4c1b-8154-3ade9133997e

https://vaglogs.com/log/033-002-Zatrzymany-d5f9b44b-ad7b-420a-8d84-12edd7cab1a3

https://vaglogs.com/log/032-002-Zatrzymany-58805714-bbdd-4016-bd13-fac86a65056d

https://vaglogs.com/log/003-118-Zatrzymany-52564dfa-ed80-478a-b880-cb23b3ed4e76

https://vaglogs.com/log/003-020-Zatrzymany-6b01a582-e46e-4a3c-889c-6a78922bc5f0

https://vaglogs.com/log/002-033-Zatrzymany-1bb748aa-869a-4a4e-954c-f20cd4ae45b0

https://vaglogs.com/log/001-003-Zatrzymany-80758be4-faa7-4e69-ba34-d1f1a1f8f636

Rozwiązane przez Łukasz13

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Rozwiązanie

To hybrydowe turbo chyba się rozpadło bo wogole nie wstaje i góra dmucha gorzej od serii, proponuje od niego zacząć, dodatków jak w każdym 1.8t, szczelność dolotu, zawór dv to podstawy na początek.

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Łukasz13 napisał(a):

To hybrydowe turbo chyba się rozpadło bo wogole nie wstaje i góra dmucha gorzej od serii, proponuje od niego zacząć, dodatków jak w każdym 1.8t, szczelność dolotu, zawór dv to podstawy na początek.

 

z tego co widzę to dmucha 1bar chyba że to źle odczytuje, po za tym teoretycznie jest to świeże turbo. 

Sprawdzę na pewno szczelność i dv.

Opublikowano

Odejmij ciśnienie atmosferyczne i wychodzi najwięcej 0,8bara. Pada straszna. N'ka wysterowana na maxa, doładowania nie ma więc turbo trup.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.06.2023 o 18:52, przem8 napisał(a):

Odejmij ciśnienie atmosferyczne i wychodzi najwięcej 0,8bara. Pada straszna. N'ka wysterowana na maxa, doładowania nie ma więc turbo trup.

Dzięki wielkie za informacje. Natomiast dziś spojrzałem co za turbo jest wsadzone i wychodzi na to że jest K03-29 ze słabszej wersji silnikowej.... To chyba też może dawać takie "objawy" jak u mnie w logach bo po prostu turbo nie daje rady więcej. Dziwna sprawa

 

Pytanie jakie turbo teraz pakować... jeśli chciałbym celować w okolice 250km

Opublikowano

Pezeciez pisałeś, że hybryda to co Ci po tych oznaczeniach?

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, przem8 napisał(a):

Pezeciez pisałeś, że hybryda to co Ci po tych oznaczeniach?

Tak mówił poprzedni właściciel a czy mu wierzyć w to to nie jestem do końca pewien. 

Opublikowano

Musisz podjechać do kogoś kto potrafi zrobić kompletną diagnostykę tego auta, pomijając logi oczywiście, wtedy bedzie wiadomo czy problem tkwi w samej turbinie czy coś dookoła jest jeszcze nie tak.

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Łukasz13 napisał(a):

Musisz podjechać do kogoś kto potrafi zrobić kompletną diagnostykę tego auta, pomijając logi oczywiście, wtedy bedzie wiadomo czy problem tkwi w samej turbinie czy coś dookoła jest jeszcze nie tak.

Problem ze z takową osoba jest problem...

Opublikowano

Jeśli kawałek drogi to nie problem to zapraszam.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Po sprawdzeniu szczelności, sprawności DV i wstępnie WG zamontowałem nowe turbo, stare po demontażu okazało się mieć problem z klapką. 

Teraz trochę górą czuć że brakuje paliwa, trzeba będzie się wybrać na ponowne strojenie, widać na logach że korekty na 3 i 4 cylindrze dochodzą do 5%

Pytanie jeszcze czy przed strojeniem warto pobawić się w wymianę wtrysków i pompy paliwa? teoretycznie turbina wyda na 260/280KM

 

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

 

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

Opublikowano

Wtryski trzeba wsadzić wieksze jeśli to strojenie ma mieć sens, w sumie teraz sa seryjne rozumiem?

Opublikowano
  • Autor

Tak tak teraz seria jest

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.