Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem z nawiewem klimatyzacji/nagrzewnicy w A4 B5


Donpion
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Donpion,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ok 2 lata temu wymieniałem całą nagrzewnicę, ponieważ stara dokonała żywota. Objawy były klasyczne. Dziwne dzwięki, spadek wydajności czasem trzeba było potraktować ją "z buta" . Po wymianie przez 2 lata wszstko było ok natomiast dziś miejsce miała miejsce dziwna sytuacja. 

Zawiozłem dzieciaki do przedszkola, po powrocie i ponownym uruchomieniu silnika - cisza. Ustawiłem nawiew na max wyświetlacz wskazał wartość maksymalną natomiast z nawiewu nadal cisza. Po chwili takiej ciszy wyświetlacz zaczął schodzić i pokazywać wartość zerową. Mam  świadomość, że kończy mi się kompresor i pewnie brakuje czynnika mimo to po przełączeniu na dmuchawę problem wygląda tak samo jak na klimie. 

Dmuchawa nie daje żadnych dziwnych dźwięków, słychać syczenie z układu klimy ale to raczej normalne. Poza tym dziwi mnie trochę wyświetlanie intensywności nawiewu, które odczytuje jakby aktualny stan, a nie utrzymuje, że nawiew jest ustawiony na max a mimo to dmuchawa nie działa. 

Być może miał ktoś podobny problem, wdzięczny będę za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vaga albo wejdź w menu serwisowe klimatronika i podaj numery błędów.

Jak wejść w menu serwisowe znajdziesz na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę. Dziś zauważyłem, że dmuchawka działa jak jej się tam zachce. Raz chodzi potem się wyłącza. Walenie pod schowkiem nic nie daje co w sumie nie dziwi bo sam mechanizm jest ok tylko problem leży gdzieś w elektryce. 

W przyszłym tygodniu będę robił full serwis klimy z wymianą kompresora, ale postaram się jakoś zlokalizować błędy i dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie żałuje, że pozbyłem się ori dmuchawy. Mogłem ją doprowadzić do użytku i dalej by śmigała. Tamta przynajmniej padła ze starości po jakichś 21 latach "Nowa" padła z tandety i to po dwóch latach... Jeżeli to jest przyczyna to dzięki wielkie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw błędy, bo może wywaliło bezpiecznik (ale znowu ich bez powodu nie wywala). Zobacz też, czy masz napięcie w kostce zasilającej dmuchawę po włączeniu nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę w przyszłym tygodniu, jak będę ogarniał kompresor i klimę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Robiłem na czuja. Wymieniłem rezystor dmuchawy i śmiga elegancko. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...