Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawias maski z wyzwalaczem ochrony pieszych A4 B9


robertcik3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem. Auto najechało na dziurę i wywaliło amortyzator przez kielich. Amortyzator puknął bardzo delikatnie maskę od spodu i myśle że zadziałał wyzwalacz ochrony pieszego, maska po zamknięciu lekko odstaje od strony pasażera. Potrzebuję informacji czy muszę wymienić cały zawias plus wyzwalacz czy wystarczy wymiana tego wyzwalacza ochrony pieszych. Ktoś mierzył się z takim problemem i mógłby doradzić jak to ogarnąć ? 
Pacjent to Audi A4 2.0 tdi 150hp, 2018 rok 
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalił Ci ładunek pirotechniczny? Masz komunikat na FISie, że ochrona pieszego została aktywowana i aby udać się do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wybuchu maska mocno odstaje, w ogóle żeby ten system zadziałal musiało by być mocne uderzenie w zderzak (tam jest wężyk, wyzwalane jest to ciśnieniem z tego co wiem).

 

jak maska lekko odstaje to tam dobrze pokrzywione te kielichy i wszystko dookoła masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Właśnie nic się nie pojawiło, żadna kontrolka nie swieci i wydaje mi się to s tego powodu trochę dziwne. 
 

Przesyłam  zdjęcia jak wywaliło amortyzator i jak odstaje maska.

 

IMG_5503.jpeg

IMG_5492.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

tam jest wężyk, wyzwalane jest to ciśnieniem z tego co wiem).

Dokładnie. Ładunki aktywowane są na skutek wzrostu ciśnienia w wężyku w przednim zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpaliło ładunków, z resztą działa to na obie strony jednocześnie.

 

ale musiało być uderzenie że amorka urwało .. po mojemu to mogło się stać tak że ten amorek w tą maskę uderzył z nieco większą siłą niż Ci się wydaje i wystarczy wymienić zawias. nie wiem jak działa ten mechanizm ochrony pieszych, ale możliwe że jeśli maska dostała od spodu to po prostu mechanizm jakby częściowo się otworzył na skutek tego uderzenia, nie zadziałania systemu.

rozbierz to i przejrzyj może wystarczy po prostu złożyć od nowa. jak na moje to w najgorszym wypadku do wymiany zawiasy i maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z innego forum (nie będę dawał linka).

 

dociśnij tą maskę z całej siły w miejscu gdzie są zawiasy. tak się zamyka system ochrony pieszych po otwarciu - siłowo. później dopiero leci się do serwisu (co w Twoim przypadku nie będzie potrzebne).

 

spróbuj

B4M-0073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rozbiorę to po weekendzie i dam znać co i jak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj najpierw docisnąć bez rozbierania tak jak na grafice powyżej, może nie trzeba tego ruszać ;) większy problem będziesz miał z wahaczami, albo wymiana wszystkich albo dokładne mierzenie każdego z osobna

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sprzątaniu liści patrzyłem dziś na zawiasy u siebie i to niemożliwe żeby się maska otworzyła od uderzenia z dołu tak jak pisałem, tam jest zatrzask. coś masz pogięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...