Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o pozycję klap klimatyzacji w A4 B7


DYLU_BST
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DYLU_BST,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze z zapytaniem bo gdy włączam klimę to przewody mam zimne. Ale zauważyłem że gdy mam obieg nawiewu na otwarty. To klapki pod filtrem kabinowym mam zamknięte. Co bym nie ustawił na klimatroniku to one są zamknięte. Gdy zgasze auto to się otwierają one tak mają działać ? Ogólnie chodzi o to że z nawiewu nie zawsze mi chłodne leci gdy włączę ta klimatyzacje pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Podłącz pod komputer sczytaj błędy.

Niema błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj nastawy podstawowe. Wrzuć pełny auto-scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robiłeś ostatnio serwis klimatyzacji?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wykonaj nastawy podstawowe. Wrzuć pełny auto-scan.

O 18 kończę robotę wieczorem wrzucę jak wrócę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Kiedy robiłeś ostatnio serwis klimatyzacji?2 lata temu włożyłem kompresor bo poprzedni dostał kamieniem. Szczelność była sprawdzana potem zrobił próżnię napuścił czynnik nie pamiętam ile ale tyle co ma być i klimatyzacja śmigala ładnie ozonowanie wtedy i filtr kabinowy zmieniony. Wiem wiem filtr niema pewnie nic do rzeczy ale on był zmieniany na wiosnę zawsze 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 21:34, Muskel1 napisał(a):

Pewny jesteś, że klimatyzacja chłodzi?

No tak 

received_1525895397815745.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Miałeś wrzucić pełny auto-scan a nie zdjęcie.

No a to nie będzie skanowali wszystkich systemów ? Typu ABS silnik airbag itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoskan tylko taki potrafie zrobić jeśli źle wytłumacz mi prosze jak. a co do screna drugiego. próbowałem przyuczyć vin w klimatroniku. wpisuje nowąwartość testuje zapisuje i po zapisaniu mam jak na zdjeciu w pierwszym okienku znak zapytania w polu PIN tam nie powinna się wyświetlić wartość którą zapisałem?

 

vinnn.png

Autoskan.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z autoskanu wywnioskowałem tylko że moduł sterowania jest bez sygnalu to ten na chłodnicy przy wentylatorze ? moge go podmienic z innego auta ? czy trzeba to jakoś kodować itp?

/Edit 

Dodam że od jakiegoś czasu nie mogę zaproponować pilotów od centralnego. Ani klawiszami na pilocie ani z kombinacja z drzwiami ani przez vaga. A widzi pilot bo pokazuje w programie  gdy nacisne na kluczyku klawisze. Może to mieć związek? Coś może z Mk?

Edytowane przez DYLU_BST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-scan nie jest kompletny.

Wchodzisz w VCDS, następnie klikasz na Auto Scan, następnie po lewej stronie wybierasz z listy Twój model pojazdu, następnie start.

W tym czasie VCDS odczytuje zapisane błędy ze wszystkich sterowników. Gdy skończy pokaże Ci cały protokół diagnozy. Po lewej stronie masz przycisk zapisz, klikasz na niego i VCDS zapisuje ten protokół w folderze Log. Stamtąd go kopiujesz i wrzucasz tu na forum.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DYLU_BST napisał(a):

Autoskan tylko taki potrafie zrobić jeśli źle wytłumacz mi prosze jak. a co do screna drugiego. próbowałem przyuczyć vin w klimatroniku. wpisuje nowąwartość testuje zapisuje i po zapisaniu mam jak na zdjeciu w pierwszym okienku znak zapytania w polu PIN tam nie powinna się wyświetlić wartość którą zapisałem?

 

vinnn.png

Autoskan.txt 1.83 kB · 2 pobrania

08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon.
Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2023 o 23:00, Muskel1 napisał(a):

 

Dobra rano zrobię bo jadę na nockę już. Ten Autosan to dałem tam kopiuj i wrzuciłem w dokument tekstowy. Nie wiedziałem że to nie tak. Generalnie vag czy vcds przez 7 lat był mi potrzebny by czasami skasować. Poduszkę czy innego checka albo pompkę uruchomić także poziom obsługi podstawowy na razie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chyba mam stary program nie mam opcji zapisz. Kiedyś miałem w oryginalnym vagu ale interfejs u brata mam i nie mam teraz dostępu. Wymieniłem czujnik na chłodnicy i jak teraz zrobię autoscan to nie ma tego błędu że brak komunikacji z j255 niby coś chłodzi ale nie wiem już czy to tak powinno być. Teraz wieczorem chłodniej jest i mogę się mylić w odczuciu z kratki. Co do przyuczenia do vinu to nadal ten sam problem. Nadmienie tylko że gdy próbuję zaprogramować piloty to też mi ich nie zapisuje. Ktoś może jakieś diagnozy z doświadczenia ma ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dobra temat rozwiązany. Sprężarka przy wyższych obrotach nie była wydajna. I czasami jej się udało coś zdziałać czasami nie. Podmienione i działa. Przy okazji przepłukałem układ. Dziękuję za pomoc. Zapraszam do wątku z bixenonem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...