DYLU_BST

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DYLU_BST

1. Witam jak w temacie w moim blb pojawił się problem. Była pęknięta glowica kupiłem druga regenerowana złożyłem auto do kupy wszystko nowe od uszczelek po śruby do pd. Po złożeniu auto odpaliło i niby wszystko gra ale najpierw zaczęło się pocić z uszczelniacza wału no to zmieniłem później problem zrobił się taki ze zaczął nadal znikać olej lecz nie robił plamy. Zdjąłem wąż od pokrywy do dolotu i w nim masło takie typowe jakby woda do oleju szła ale wody nie ubywa nie przybywa również żeby się mieszała z olejem. Wymyłem to wszystko z pokrywy i węża i po 300km znowu masło ktoś podpowie co sprawdzić?
  2. Sprawdziłem wpięta ta wtyczka fakra. Ale pytanie mam jak jest te podwójne wejście w które mam wpięta antenę z przejściówki i te fakre z auta to w tym miejscu wychodzi mi przy samej wtyczce z 3cm kabla i też gniazdo fakra od czego to jest?
  3. Właśnie nie widzę ale dobra sprawdzę jeszcze raz te podłączenie bo może coś niedocisnalem
  4. Witam w b7 z 2005 miałem ori concert 1din przełożyłem kosz na 2 din 8 założyłem chińczyka 2din lecz dostałem rnse i teraz tak mam przejściówki z rnse tej zapinanej na ISO+ ta co do zegarów idzie no i jak podłączałem chinola to nie pamiętam czemu zmieniłem kostkę zasilająca. Po podpięcie tego do rnse teraz radio się włącza itd wefa działa na zegarach mam to co na radiu ale znajduje mi tylko stacje RMF na 106.4 i trzeszczy niema muzyki. Do anteny też mam przejściówkę tyle że rns ma wyjście na dwa kable a ja tam mam wpięty jeden. Druga sprawa przewód mam jeden od concerta z końcówka fakra brązowa gdzie go wpiąć w rnse? Ktoś może pomóc?
  5. Witam czy z tej wlepy ktoś mi jest w stanie powiedzieć jaki kod silnika miało auto? Czy to Abe?
  6. Witam czy istnieje możliwość montażu projektor ów biled do lampy na żarówkę h7? Słyszałem coś że w xenonie się da zmienić ale o zwykłych lampach nic znaleźć nie mogę ktoś coś może podpowie?
  7. Witam panowie jak w temacie co prawda mam to w b6 ale motor 2.7 wypada zapłon na 3 cylindrze auto lekko faluję i wgl. Że sprawdzonych rzeczy to przełożyłem cewki no i nadal wskazuję wypadanie na trzecim zmieniłem świece nadal to samo przewody przejrzałem nic nie widać. Stało się to po tym gdy zmieniałem pompkę wody te dodatkowa pod kolektorem uszczelkę pod. Kolektor włożyłem nowa. Ktos cos podpowie?
  8. Witam panowie problem jest następujący jest wyciek płynu chłodniczego pomiędzy glowicami, tam gdzie jest ta pompka pomocnicza. Ale gdy zdjąłem kolektor to pompka sama sucha jest. A na bloku stoi płyn zdarzaly się wycieki z tych rur które wchodź do bloku?
  9. Dobra z tematu wywnioskowałem tyle że z wtyczki 32 piny nie wychodzi mi pin nr 20 21 lewe i prawe drogowe. Czyli jak je włożę i polacze do wiązki lampy to zadziała ? /Edit właśnie tak zrobiłem i światła się pojawiły. Brakowało dwóch kabelków w wiązce od mce do słupka z którego dalej szło ma lampę do pinu nr 11
  10. Nie. A jak dobrze kojarzę końcówka numeru L muszę zmienić ?
  11. Witam. Ze zwykłych lamp przeszedłem na bixy. Zmieniłem całe wiązki wszystko fajnie świeci prócz długich. Nie otwiera przesłony, kodowania przerabiałem już każde sama cewka od przesłony jest sprawna bo jak podam (+) w pin 11 to otwiera się lecz gdy mrugamy przełącznikiem lub włączę normalnie drogowe to na prawej lampie jest 0 v na lewej 2.3v ktoś coś może podpowiedzec ?
  12. Dobra temat rozwiązany. Sprężarka przy wyższych obrotach nie była wydajna. I czasami jej się udało coś zdziałać czasami nie. Podmienione i działa. Przy okazji przepłukałem układ. Dziękuję za pomoc. Zapraszam do wątku z bixenonem 🤣
  13. Nie wiem chyba mam stary program nie mam opcji zapisz. Kiedyś miałem w oryginalnym vagu ale interfejs u brata mam i nie mam teraz dostępu. Wymieniłem czujnik na chłodnicy i jak teraz zrobię autoscan to nie ma tego błędu że brak komunikacji z j255 niby coś chłodzi ale nie wiem już czy to tak powinno być. Teraz wieczorem chłodniej jest i mogę się mylić w odczuciu z kratki. Co do przyuczenia do vinu to nadal ten sam problem. Nadmienie tylko że gdy próbuję zaprogramować piloty to też mi ich nie zapisuje. Ktoś może jakieś diagnozy z doświadczenia ma ?
  14. Dobra rano zrobię bo jadę na nockę już. Ten Autosan to dałem tam kopiuj i wrzuciłem w dokument tekstowy. Nie wiedziałem że to nie tak. Generalnie vag czy vcds przez 7 lat był mi potrzebny by czasami skasować. Poduszkę czy innego checka albo pompkę uruchomić także poziom obsługi podstawowy na razie
  15. z autoskanu wywnioskowałem tylko że moduł sterowania jest bez sygnalu to ten na chłodnicy przy wentylatorze ? moge go podmienic z innego auta ? czy trzeba to jakoś kodować itp? /Edit Dodam że od jakiegoś czasu nie mogę zaproponować pilotów od centralnego. Ani klawiszami na pilocie ani z kombinacja z drzwiami ani przez vaga. A widzi pilot bo pokazuje w programie gdy nacisne na kluczyku klawisze. Może to mieć związek? Coś może z Mk?
  16. Autoskan tylko taki potrafie zrobić jeśli źle wytłumacz mi prosze jak. a co do screna drugiego. próbowałem przyuczyć vin w klimatroniku. wpisuje nowąwartość testuje zapisuje i po zapisaniu mam jak na zdjeciu w pierwszym okienku znak zapytania w polu PIN tam nie powinna się wyświetlić wartość którą zapisałem? Autoskan.txt
  17. Czy pasowała będzie zamiennie z tymi numerami to nie wiem. Ale ten olej który tam jest napewno powoduje checka
  18. No a to nie będzie skanowali wszystkich systemów ? Typu ABS silnik airbag itd?