Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon DS3 - Osram czy Philips?


madgra
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

witam przymierzam się do wymiany żarników. Mam trzy opcję i nie wiem które wybrać. Oglądałem testy na yt philips white vision gen2 a osram cool blue int nex i nie widać za dużej różnicy według mnie a są droższe i nie wiem czy warto przepłacać. A jak z żywotnością tych żarników?

PHILIPS D3S Xenon WhiteVision gen2 kolega ma w a3 i świecą daleko i  ładnie białą barwą

OSRAM D3S COOL BLUE INTENSE NEXTGEN 6200K te widzę że dużo osób sobie chwali ale boję się że za duża barwa i lipnie będą świecić jesienią

OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER  D3S 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, madgra napisał(a):

OSRAM D3S COOL BLUE INTENSE NEXTGEN 6200K te widzę że dużo osób sobie chwali ale boję się że za duża barwa i lipnie będą świecić jesienią

Nie masz się czego obawiać. Na opakowaniu CBI producent podaje że temperatura światła jest "up to 6200 K " czyli do 6200 Kelvin" ale jest to tylko chwyt reklamowy. Tak naprawde nie ma żarników o temperaturze światła 6000 K, które otrzymałyby na rynku EU homologację. Żarniki nie mogą w EU przekraczać (jeżeli dobrze pamiętam) 5200 -5400 K, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury światła, maleje strumień świetlny, czyli czym bardziej wpadają w niebieski, tym są ciemniejsze. 5000-5500 K jest to światło białe, od 6000 K wpada w niebieski. 

Tak dla przykładu żarniki OEM mają tempereturę światła ok. 4200-4300 K i strumień świetlny (czyli ich jasność) ok. 3200 lm. CBI mają również 3200 lm.

Żarniki z prawdziwymi 6000 K mają już znacznie mniej, tak więc czym bardziej niebieskie tym ciemniejsze.

I tak na przykład Osram ma jeszcze w ofercie żarniki Cool Blue Boost, mające powyżej 6000 K i już tylko 3000 lm. Żarniki te nie mają homologacji EU (nie mylić z żarnikami CBI).

 

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te philipsa ile mają lm?

ossram droższy o ponad 120. 

sa  wartev ponad 600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, madgra napisał(a):

a te philipsa ile mają lm?

ossram droższy o ponad 120. 

sa  wartev ponad 600?

3200 lm.

 

LICHTEX.DE

White Vision gen2 klar und hell Weißes Licht verbessert die Konzentration  ...

 

 

Jak dla mnie były warte wyższej ceny. Często jeździłem po zmroku i zależało mi na dobrym oświetleniu.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej rzadziej po zmroku no chyba że zimą po mieście. tak szczerze warto czy zakupić tańsze philips a za róznice zatankowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZLIWE ZE NA TEJ STRONIE CO JEST TUV PODANA NA FORUM SA W OFERCIE Z KODEM RABATOWYM O 10% TANSZE JAK WSZEDZIE SA PONAD 600? TU WYCHODZI ZE 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, madgra napisał(a):

ja raczej rzadziej po zmroku no chyba że zimą po mieście. tak szczerze warto czy zakupić tańsze philips a za róznice zatankowac :)

To już sam musisz zadecydować. Pytałeś jakie możemy polecić i poleciłem moim zdaniem najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

zamawiam osrama z tej strony nocar.pl ze 10% znizka za 500. maja opinie ze dlugo idzie wysylka i  sprzedaja tez na allegro ale tam nie ma znizki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że żarniki dopiero po ok. 15 godz. pracy osiągną pełną jasność i ostazeczną temperaturę światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...