Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silniczek licznika wskazówki temperatury silnika 2.0 ALT


Anelson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! 

Mam ciekawą awarię - jakieś 2 tygodnie temu zaczęła wariować temperatura- pojawił się błąd otwartego termostatu "obwód otwarty" . Działał jak mu się podobało. Oczywiście wymieniłem termostat na nowy Behra od Dziqa oraz dodatkowo czujnik temperatury z tyłu silnika ten zielony G62 bodajże. Efekt był niemalże zerowy- auto długo się rozgrzewało. Po podłączeniu OBD2 w telefonie w trakcie jazdy temperatura działa wzorowo i szybko się rozgrzewa, a wskaźnik stoi i tylko delikatnie się podnosi. Czasem dojdzie do 90C ,czasem stanie na 60, 70C - nie ma reguły -żyje swoim życiem, a na ECU w OBD2 ciągle jest od 85-110C (czyli okej) . Pytanie do Was czy ktoś miał podobny problem ze wskazówką licznika(tym silniczkiem), wymieniał to ? Jakie to są koszta, czy podejdą części od "Anglika" . Audi moje ma już 321 tyś i 2005r. ASO Audi - Niemcy Potem już ja pierwszy właściciel w Polsce od 116099 tys. km i  2016 roku . Z góry dziękuję za każdą pomoc 

 

Edit. !

2 oryginalne zielone czujniki nie działały poprostu prawidłowo... problem rozwiązał się gdy kupiłem borsehunga - przestało wszystko świrować na zegarach. By mieć free wysyłkę dobralem z ciekawości firmy borsehung filtr oleju. No i podwojnie jestem zachwycony. Dumnie wybite germany, wygląd oryginału, pięknie profesjonalnie zapakowany tak by żadna choćby drobinka nie dotarła do filtra. Po tych przeżyciach sądzę że będę ufał borsehungowi bardziej niż częściom OE. Nie rozumiem jak to jest możliwe by oryginalne czujniki były taką kiszką by człowiek szukał problemu gdzie indziej.. to jakaś masakra co się dzieje na rynkach części i jak już nawet oryginalnym częściom nie wolno ufać.. pozdrawiam wszystkich i polecam borsehunga gdy macie wymienić coś w Audi. Fachura firma. :)

Screenshot_20231023-084213.png

Edytowane przez Anelson
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...