Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik ochrony pieszych w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Uruchomił się czujnik ochrony pieszych w czasie kolizji. Maska z tyłu poszła do góry ( wystrzeliły naboje ). Moje pytanie brzmi: czy wystarczy wymienić naboje przy zawiasach maski, czy również należy wymienić wężyk z czujnikami który jest w  absorberze  pod przednim zderzakiem. Nie chciałbym 2 x ściągać zderzaka.

Rozwiązane przez jacekx

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Wszystko zależy od tego w jakim stopniu elementy zostały zdeformowane/zniszczone.
Tu w punkcie 1 wyszczególnione masz w jakich przypadkach i co należy wymienić.

Fußgängerschutz.pdf

Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie

Wszystko całe, czyli może zostać. Dziękuję, pozdrawiam.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam,

U mnie wali takimi błędami, z tego co widziałem na YouTubie to niezbędna jest wymiana tych nabojow co podbijają maskę, może ktoś potwierdzić? Nie chce tego kupelowac w ciemno bo trochę kosztuje.

20250419_145246.jpg

Opublikowano

Auto po dzwonie?

Opublikowano

Było uderzenie w prawy przod, wymieniony zderzak, blotnik, lampa. I swieci mi poduszki i znajduje te błędy.

Został mi jeszcze jeden temat ze prawe kolo jest lekko cofnięte (na geometri gość mówił że 4mm) i pewnie muszę wybrać sie do kogos od zawieszenie, tylko jak znaleźć co jest nie tak...

Opublikowano

Jeżeli ładunki podnoszenia maski odpaliło, to musisz je wymienić.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Proszę o pomoc co mam wymienić a4 b9.pdf

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 5.05.2025 o 09:26, Muskel1 napisał(a):

Auto po dzwonie?

Hej kolego podczas demontażu zderzaka nigdzie nie mogę znaleźć po co jest wężyk połączony 2 czujnikami w a4 b9 który zerwał mi się podczas ściągnięcia zderzaka czy wystarczy połączyć szczelnie i będzie ok czy tylko wymiana na nowy?

Opublikowano

Jeżeli jest uszkodzony (nieszczelny) to musi być wymieniony. W czacie nacisku (uderzenia) w zderzak, wężyk zostaje nagle ściśnięty, w wyniku czego istniejące w nim powiezrze (ciśnienie atmosferyczne) zostaje sprzężone, czyli powstaje pewne ciśnienie, które zostaje odnotowane poprzez te czujniki ciśnień.

Opublikowano
5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli jest uszkodzony (nieszczelny) to musi być wymieniony. W czacie nacisku (uderzenia) w zderzak, wężyk zostaje nagle ściśnięty, w wyniku czego istniejące w nim powiezrze (ciśnienie atmosferyczne) zostaje sprzężone, czyli powstaje pewne ciśnienie, które zostaje odnotowane poprzez te czujniki ciśnień.

Dzięki bardzo 👍👍👍👍

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam koledzy czy ktoś się orientuje jaki jest powód tych błędów zderzak zamontowany czujniki całe a takie błędy się pokazują i nie idzie skasować. 

Screenshot_20260102_123452_OBDeleven.jpg

Opublikowano

1. Wrzucamy zawsze pełny auto-scan,  a nie kody błędów, zdjęcia czy wycinki. 

2. Były wystrzelone? Auto z USA po dzwonie?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

1. Wrzucamy zawsze pełny auto-scan,  a nie kody błędów, zdjęcia czy wycinki. 

2. Były wystrzelone? Auto z USA po dzwonie?

Ok 1 zrobię pełny scan 

2 poduszki całe auto Europa 

Opublikowano

Jest po kolizji?

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Jest po kolizji?

Tak lecz przed demontarzem zderzaka nie było żadnych błędów.

Opublikowano

Wrzuć pełny scan w formie pliku.

Opublikowano

@Muskel1 jakieś sugestie?

history.txt

Opublikowano

Skoro Ci wystrzeliły ładunki od podnoszenia zawiasów maski, to są do wymiany. Oba.

Opublikowano
11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Skoro Ci wystrzeliły ładunki od podnoszenia zawiasów maski, to są do wymiany. Oba.

Ale żadne ładunki nie są wystrzelone, maska zamyka się i otwiera normalnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.