Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria systemu Adblue w Q5 2.0TDI


mati5141

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda że problem z Adblue ustąpił. Zrobiłem samochodem z 1000 km i jak na razie spokój. 

 

Pojawił jednak inny problem. Otóż kabinie samochodu na włączonej klimatyzacji czuć spaliny. 

Na przeglądzie w ASO na oslonie silniki tej od spodu mechanicy znaleźli śrubę z podkładka. Powiedzieli ze to śruba mocujaca od chłodnicy spalin jednakże z uwagi na trudny dostęp nie dokrecili jej A ja też chciałem i nie nalegałem bo koszt takiego dokręcenia to 1000 zl. Dodatkowo mechanik powiedział że ta chłodnica trzyma się na trzech innych śrubach i brak tej jednej nie szkodzi. Natomiast teraz się zastanawiam czy ona się przypadkiem nie obluzowala i przez to spaliny są zasysane nie przez sprężarkę i przedostaja się do kabiny. Myślicie ze jest taka możliwość? 

 

Jakie mogą być powody spalin w kabinie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiozłem samochód powtórnie do ASO. Dokrecili nakrętke od EGR ale to nie ona była powodem. Zapach spalin wciąż czuć w kabinie samochodu po włączeniu klimatyzacji (to również zauważyli serwisanci z ASO więc mi się nie wydaje). 

Jutro panowie z ASO mają wpuścić do klimatyzacji specjalną piankę żeby wyczyścić ja w środku (ozonowanie i odgrzybianie już robiłem i to nie pomogło) zobaczymy jaki będzie efekt. 

 

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie klimatyzacji raczej nie usunie zapachu spalin skoro gdzieś jest nieszczelność związana z układem wydechowym

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem samochód z ASO, po czyszczeniu parownika ta specjalną pianką problem niby ustąpił ale nie dam sobie głowy uciąć. Pojeżdżę pareset km to będzie wtedy wszystko jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z powrotem. Pojeździłem trochę samochodem i na 90 % problem nie ustąpił.  Dzisiaj jeszcze to zweryfikuje z innymi osobami. 

 

Moje pytanie jest takie. W związku z tym że ten zapach nie do końca mogę skategoryzować jako spaliny, to czy jest opcja żeby do klimatyzacji zaciągał się amoniak z katalizatora SCR od systemu Adblue? Tzn jakieś jego niewielkie ilości? Jest to w ogóle możliwe? Miałby on szanse się przedostać do układu klimatyzacji jakimś cudem? 

 

Zapach jest taki że jak się zaciągnę powietrzem z klimatyzacji to czuję na śluzówce nosa lekkie podrażnienie. Przy normalnie działającej klimatyzacji w innym samochodzie tego nie czuje.

Przy długiej jeździe np moja żona się bardzo źle poczuła od tego. Miała zapchane zatoki i rozbolała ją głowa. 

Edytowane przez mati5141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało prawdopodobne gdyż katalizator scr jest na samym końcu układ wydechowego i w czasie jazdy wydaje się mało możliwe aby zaciągnęło do klimatyzacji

śluzówkę mogą podrażniać także spaliny, trzeba szukać skąd jest nieszczelność pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...