Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapka pod filtrem kabinowym


KrzysiekPl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A4 B6, silnik 1.6, rok produkcji 2004. Podczas odgrzybiania klimy, przy zdjętym filtrze kabinowym zauważyłem, że klapki zamykające dopływ powietrza z zewnątrz działają jakoś... dziwnie. Otóż zamykając dopływ powietrza z zewnątrz na panelu sterowania zamykają się ale czasami po otworzeniu obiegu, już się nie otwierają... Dziś zauważyłem, że wyłączając nawiew całkowicie, zamykają się a gdy zgaszę samochód otwierają się. Gdy włączę zapłon lub uruchomię silnik to klapki się zamykają i otworzą się dopiero jak włączę nawiew. Ponownie wyłączę nawiew, klapki się zamkną ale... jak włączam to już się nie otworzą... Silniczki fizycznie działają więc co może być przyczyną? Coś się przycina, wina jakiegoś czujnika? Ktoś miał podobny problem? Czy komputer pokaże mi o co chodzi? Proszę o pomoc... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, komputer podłączony, brak błędów, wszystko pod komputerem działa, zrobiony asekuracyjnie skan całego auta, wszystko jest ok. Dziś sprawdziłem działanie tych klapek u kolegi w Seacie (to identyczny klimatronic) i... u niego też w pewnych momentach, pomimo wyłączenia obiegu zamkniętego te klapki się nie otwierają. Zna ktoś dokładnie zasadę działania tego systemu? Czy tam są jakieś czujniki temperatury np. które w jakichś konkretnych sytuacjach/temperaturach mimo wszystko nie otwierają tych klapek? Bo skoro w dwóch autach grupy VAG działa to podobnie, komputer błędów nie widzi, to może jednak tak musi być i może szukam problemu tam gdzie go nie ma... Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam bardzo podobny problem, kalpa się zamykają po przekręceniu zapłonu i samochód jest ciągle w obiegu zamkniętym. Klapa otworzy się dopiero po włączeniu ECON (na wyłączonej klimie)

Dotyczy to A4 B7 1.9 TDI

Ktoś pomoże?

Edytowane przez Kacperek99DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...