Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Poranny problem ze skrzynią biegów


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka... Zaczne moze od poczatku...

Nie bylo mnie 2 tyg i auto stalo w garazu nie ruszane, jak wrocilem po 2 tyg to odpalilem auto podjechalem do sklepu i postawilem je na podjezdzie. Na drugi dzien rano wsiadlem do auta odpalilem wcislem sprzeglo i nie moglem wrzucic zadnego biegu, byl za***isty opor, powcizkalem troche pedal sprzegla poruszalem na boki lewarkiem i jakos udalo sie wrzucic bieg, przez pierwsze 500metrow biegi ciezko chodzily potem juz normalnie. Ten sam problem pojawil sie nastepnego dnia rano.

O co tu kurcze biega...?? Co moglo sie spierdzielic przez 2 tygodniowy postuj auta?? :wallbash: :wallbash: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się codziennie rano do dzisiaj? Wymieniałeś olej w skrzyni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się codziennie rano do dzisiaj? Wymieniałeś olej w skrzyni biegów?

Tak problem pojawil sie przed wczoraj, wczoraj i dzisiaj, zawsze rano jak auto postoi przez noc na dworze, jak stalo 2 tyg w garazu to nic sie nie dzialo dopiero jak wyjechalem i postawilem je na podjezdzie...

Oleju nie wymienialem w skrzyni, nawet niewiem jaki powinien tam byc olej i gdzie wogole go sprawdzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem :szukaj: i po 30 sek http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t74670.0.html;highlight=olej+skrzynia :) Tutaj masz chyba kompletną odpowiedź.

Mam ten sam problem często, ale spokojnie sobie z tym jeżdżę od 80tkm :)[br]Dopisany: 03 Maj 2009, 10:13_________________________________________________Dodam, że pojawia się u mnie tylko w chłodne poranki, a teraz jak auto stoi w garażu, to mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link.. :good:

ale wogole czemu tak sie dzieje... zawsze wszystko bylo ok az nagle zaczelo sie tak dziac...

I ile tego oleju zakupic, bo jak tak to spuszcze stary i zaleje nowy... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,25l wchodzi. Zaznaczam, że to nie musi być na 100% ten problem, ale to dość typowa przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w avj też wymienia się olejek w skrzyni? bo mam podobnie od jakiś 20kkm... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w avj też wymienia się olejek w skrzyni? bo mam podobnie od jakiś 20kkm... :blink:

Producent auta nie zaleca ale jest to informacja dla pierwszego właściciela ponieważ zakłada on, że po spisaniu książki serwisowej auto idzie na złom. Ten zapis jest sprzeczny z terminem przydatności oryginalnego oleju. Gdy kupiłem go w ASO to stwierdziłem, że na opakowaniu określony jest termin jego przydatności. Skoro starzeje sie w hermetycznym opakowaniu w ogóle nie pracując to tym bardziej starzeje sie w pracującej skrzyni. Jeżeli planujesz jeździć tym samochodem to proponuje wymienić ale na oryginalny z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...