Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas przyspieszania przy większych prędkościach


loocash

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć temat i samemu sobie odpowiedzieć. Oczytałem się na temat problemu, przeszedłem swój przypadek trafiając kilka razy na ślepą uliczkę.

 

Oczywiście nie musi tak być u wszystkich ale może komuś pomoże.

 

A4 B8 fl CGLD 260tys manual Fwd

Mój od 100tys. W miarę świeży dwumas - bo kiedyś się docisk skończył.

 

Generalnie jak w temacie:

Drgania o dość wysokiej częstotliwości, całej budy przy przyspieszaniu przy większych prędkościach głównie 4-6 bieg. 1800-2400 obrotów.

Rozmazuje w lusterku. Drgania drążka, telefonu w uchwycie. Na kierownicy nic nie czuć. Brak błędów na komputerze.

 

Widziało to kilku mechaników i przyznawało od razu, że mogą tylko wymieniać części na pałę.

 

Czyta się czyta i Internet każe mniej więcej tak jak robiłem:

 

- przeguby wewnętrzne - ma to oczywiście sens. Wymieniłem prawy bo wydawał się luźniejszy. Potem półoś cała lewa - używka bo czułem, że to nie ta droga.

 

- sprawdzenie wtrysków według vcds - korekty na jałowym. Sprawdzenie wysokiego ciśnienia, opiłków w sitku na pompie. Wszystko OK.

 

- piszą też coś ludzie o Egr - coś tam popatrzyłem na kompie i przejechałem się z odpiętą wtyczką. Nic nowego nie wyszło.

 

- idąc dalej kupiłem wszystkie poduszki.

 

Zdążyłem je zwrócić ponieważ:

 

Przyszło mi do głowy pojeździć z odpalonymi wykresami z Korektami Wtrysków. Zbiło mnie wcześniej z tropu - korekty na jałowym były bardzo OK.

No i wyszło, że przy dodawaniu gazu czwarty wtrysk jest mocno korygowany w dół.

 

Na maszynie potem wyszedł na nim wysoki przepływ przeciekowy powrotny - głównie pod obciążeniem.

Czyli wtedy kiedy nim szarpało :)

Do tego lekko niefajny wyszedł też trzeci - to mnie trochę zasmuciło. No ale co zrobić...

Kupiłem dwa nowe.

 

Problem rozwiązany.

 

Oczywiście nie sugeruję od razu robić wszystkim wtrysków. Pozostałe pomysły są bardzo rozsądne. Ale warto na to zwrócić uwagę. Na wykresach w trakcie jazdy widać je dość dobrze.

U mnie te drgania - oczywiście słabsze - ale częstotliwością przypominały padniętą cewkę na benzynie. Co by się trochę zgadzało ale zmyliły mnie te początkowo poprawne korekty.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, loocash napisał(a):

Na maszynie potem wyszedł na nim wysoki przepływ przeciekowy powrotny - głównie pod obciążeniem.

Czyli wtedy kiedy nim szarpało :)

Do tego lekko niefajny wyszedł też trzeci - to mnie trochę zasmuciło. No ale co zrobić...

Kupiłem dwa nowe.

 

Problem rozwiązany.

Dzieki za info

 

Jaki koszt wtryskow?

Czy wystarczy zalozyc nowe czy trzeba cos adoptowac itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Injektory trzeba przyuczyć w sterowniku silnika.

za pomoca vcds mozna samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...