Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie po montażu haka w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc 

Kupilem wasnie taki samochod i zamierzam zamontowac w nim hak holowniczy osobiscie.

Troszke czytalem na ten temat i nawet znalazlem fajny film instruktazowy na youtube.

Fizyczna robote moge wykonac bez problemu, martwi mnie ostatni krok a mianowicie kodowanie w VDSC - gosc mowi ze podane kody przez niego moga sie roznic w innych samochodach w tych samych modelach. 

Ktos wie jak sie przygotowac, gdzie moge sprawdzic potrzebne kody ?

I jaki komputerek VDSC kupic ?

Czytalem tez holenderska recence A4 B8 i gosc mowil ze otworzyl specjalne menu w samochodzie tym programem i kilka fajnych funkcji jak wycieraczki licznika przy uruchomieniu samochodu - do tego kody znajd.

Macie jakis sprawdzony komputer pod b8, fajnie jakby tez nowsze auto obslugiwal - najlepiej amazon lub ali ewentualnie moge kombinowac by go tu do holandi dostac przez allegro tez.

Na co ewentualnie zwrocic uwage przy zakupie.

 

Pozdrawiam i bede wdzieczny za podpowiedzi ewentualnie linki.

Nada sie:

https://a.aliexpress.com/_EjzcXsj

Vagcom 22.10 Vag Com 22.3 Populaire Vcds 2023 Francais Hex V2 Voor Vw Audi Skoda Seat Vag 22.10 Franse engels Atmega162 + 16V8 - AliExpress

 

Nada sie, ludzie chwala w komentarzach.

 

Ps.przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z firmowego komputera...

Edytowane przez marcinplnl

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Czyli potrzebujesz po prostu instalację do haka? 

Żeby podpiąć światła do np. przyczepki?

Nie możesz po prostu kupić odpowiedniego złącza a następnie przeciągnąć kable z lewej lampy?

 

Jeżeli chcesz wykorzystać moduł to:

  • Brama 19-CAN — użyj funkcji [Lista instalacji] w VCDS , dodaj 69-Trailer.
  • Potem wchodzi w 69-Trailer i ustawiasz kodowanie 0110000202000000(ale sprawdź to w VCDS w długim kodowaniu)
  • Musisz też odpowiednio ustawić: 53(Parking Brake) oraz 76(Park Assist).
  • Park Assist tylko jeżeli posiadasz. Parking Brake zawsze

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
50 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Czyli potrzebujesz po prostu instalację do haka? 

Żeby podpiąć światła do np. przyczepki?

Nie możesz po prostu kupić odpowiedniego złącza a następnie przeciągnąć kable z lewej lampy?

 

Jeżeli chcesz wykorzystać moduł to:

  • Brama 19-CAN — użyj funkcji [Lista instalacji] w VCDS , dodaj 69-Trailer.
  • Potem wchodzi w 69-Trailer i ustawiasz kodowanie 0110000202000000(ale sprawdź to w VCDS w długim kodowaniu)
  • Musisz też odpowiednio ustawić: 53(Parking Brake) oraz 76(Park Assist).
  • Park Assist tylko jeżeli posiadasz. Parking Brake zawsze

Potrzebuje to glownie pod hak ale mysle ze jesli bede juz kupowal jakis to zeby pozwolil na wiecej funkcji.

Dzieki, odnotuje ustawienia.

Opublikowano
8 godzin temu, P.Wiśnia napisał(a):

oraz 76(Park Assist).

W B8 nie ma sterownika 76. 

Sterownik pdc to w zależności od tego czy przedlift (sterownik 10), lub gdy polift, to funkcję pdc przejmuje BCM1 (09).

Opublikowano
  • Rozwiązanie
11 godzin temu, P.Wiśnia napisał(a):

Musisz też odpowiednio ustawić: 53(Parking Brake)

Tam też nic nie kodujemy.

 

Jedyne kodowania to:

- w sterowniku silnika (01)

- w sterowniku ABS (03)

- w sterowniku pdc (10) - jeżeli taki masz. Zgodnie z profilem masz przedlift, więc jeżeli masz pdc to będzie to sterownik 10.

- w sterowniku Gateway (19)

- w sterowniku BCM1 (09)

- i jeżeli masz ACC to jeszcze w sterowniku (13)

 

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
11 godzin temu, marcinplnl napisał(a):

Ktos wie jak sie przygotowac, gdzie moge sprawdzic potrzebne kody ?

Kodowania opisane są w etykietach w poszczególnych sterownikach, pod warunkiem, że masz oryginalny VCDS a nie chińskiego klona.

I tu jednoczesna odpowiedź na pytanie:

 

11 godzin temu, marcinplnl napisał(a):

jaki komputerek VDSC kupic ?

Oryginalny HEX-V2, gdyż na tym forum nie propagujemy piractwa i nie wolno wrzucać linków do aukcji z piratami.

Opublikowano
  • Autor

Okay, dzięki.

A moglibyście polecić jakiś konkretny komputer więc. Czy lepiej to zrobić i dać do kodowania w takim bądź razie ?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, podpinam się pod temat. Zamontowałem w moim autku hak Westfalii z dedykowana wiązką również firmy Wetfalia. Potrzebował bym informacji jak zakodować hak, tzn listę kodów, gdzie co zmienić aby wszystko było w porządku.

 

Pozdrawiam

Marcin

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan.

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.