Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak komunikacji z prawym radarem w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie,

 

Potrzebuje pomocy bo już nie mam pomysłu, ale do rzeczy.

Samochód lekko uszkodzony ( lewy przód ) - kupiony bez radaru lewego.

 

Kupiłem radar lewy podpiąłem, ściągnąłem ochronę komponentu i za nic nie chce widzieć prawego (oryginalnego). Z tego co znalazłem prawy idzie przez lewy ( piny 3,4 <-> 5,6 ).

Sprawdzona prawa wtyczka, napięcie ~12V jest, na pinach CAN jest ~0,2V. Przejście lewy (3,4) prawy (5,6) jest. Brak komunikacji z prawym radarem.

 

Wziąłem prawy radar podpiąłem pod CAN tak jak lewy ( przed wtyczką lewego ) - DZIAŁA! Ale... za wtyczką lewego (3,4) brak komunikacji.

 

Oprócz tego pozbyłem się już prawie wszystkich błędów, jedyne jeśli to ma znaczenie to mam "Brak komunikacji ze sterownikiem przedniego lewego (i prawego) napinacza pasa bezpieczeństwa"

 

Co to może być, gdzie szukać?

Opublikowano

Z jakim nr radar kupiłeś? Może z wersji US  one są inne.

Opublikowano
  • Autor
4 minutes ago, Muskel1 said:

Z jakim nr radar kupiłeś? Może z wersji US  one są inne.

Prawy (oryginał): 8W0 907 561 C

Lewy (kupiony): 8W0 907 541 C

 

Zobacz, że one oba są widoczne na szynie która dochodzi do lewego. Tylko przy oryginalnym połączeniu jest problem.

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan

Opublikowano
  • Autor

Skan przy oryginalnym podłączeniu radarów.

Log-WAUZZZF40JA015344-103289km.txt

Opublikowano

Wygląda jakby wiązka była gdzieś uszkodzona.  Wszystkie bezpieczniki sprawdzone?

Opublikowano
  • Autor
21 minutes ago, Muskel1 said:

Wygląda jakby wiązka była gdzieś uszkodzona.  Wszystkie bezpieczniki sprawdzone?

Tak jak pisałem w pierwszym poście - przejścia lewy-prawy radar są, zasilanie na prawym jest. Bezpiecznik od radarów na początku był wywalony jest wymieniony.

Wszystkie pozostałe ok zwłaszcza te od napinaczy.

Opublikowano

Czarów nie ma. Albo radar albo wiązka.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Podepnę się.. mam podobną sytuację auto dostało w radar, rozumiem że muszę kupić taki sam, skąd mam wiedzieć że nie będzie zablokowany?

Jak się ściąga ochronę komponentu (VCDS?)?

Potrzebne jest dodatkowe kodowanie lub kalibracja?

Opublikowano

Ochrony komponentu nie ściągniesz za pomocą VCDS. Radar musisz kupić taki sam i po montażu ściągnąć ochronę komponentu, zakodować radar pod auto i przeprowadzić kalibrację. Sam tego nie zrobisz.

Edytowane przez Muskel1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ściąganie zderzaka = konieczność kalibracji radarów ? 

Opublikowano

Nie, radary są pod zderzakiem. 

Opublikowano

Może ale się wyraziłem chodzi mi o radary z przodu distronic w A5 są przykręcone do zderzaka.

Opublikowano

Radary nie są przykręcone do zderzaka. W zderzaku siedzą tylko osłony. Radary są  pod zderzakiem przykręcone do uchwytów.

Opublikowano

Zobacz to jest poszycie zderzaka A4 w nim są otwory zaznaczyłem na czerwono do montażu radaru. Kratka idzie na wierzch.

obraz.png.3702503dd6975e209d80a97137c5cf12.png

 

 

Opublikowano

Ano tak, pomyliłem modele. Zwracam honor.?

Opublikowano

Hehe :) a powiedz myślisz że każde ściągnięcie zderzaka w takim przypadku może wiązać się z kalibracją radarów?

Opublikowano

Jest przynajmniej wymienione w ELSA jako konieczna czynność po demontażu i montażu zderzaka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.