Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne problemy z klima / wiatrakiem


Izo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z klimą a mianowicie chlodzi tylko wtedy gdy jade ponad 120 lub gdy dojezdzam do swiatel lub stoje czy na rondzie , ogolnie jak odpale auto na zimnym to nie chlodzi dopiero jak sie nagrzeje i postoje chwile to wieje zimne , klima swiezo nabita wymieniona sprezarka skrapacz osuszacz dlawik . Ogolnie pojawilo sie to przy wyzszych temperaturach powyzej 28 na zewnatrz wczesniej wszystko okej bylo . Bylbym wdzieczny za pomoc czy sugestie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w sterowniku klimatyzacji są? Bo od tego trzeba zacząć. Czy na postoju ale wyższych obrotach klimatyzacja zaczyna działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błedów brak , klimatyzacja dziala tak  jak mowię gdy stane rozgrzanym autem lub jade dosc wolno  lub podczas jazdy z  wysoka predkoscia , według mnie gdy plyn chlodniczy jest na tyle goracy ze sterownik silnika wymusza wlaczenie wentlatora a podczas jazdy gdy pęd wiatru chlodzi chlodnice , 

Edytowane przez Izo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się, czy jak na postoju dodasz gazu, to czy działa klimatyzacja. Z tego jak piszesz trudno wywnioskować co jest błędem.

 

Zrób kilka jazd próbnych z podpiętym interfejsem diagnostycznym, posprawdzaj temperatury z czujników, czy pokrywają się z odcięciem klimatyzacji, oraz z odczytami z czujnika G65 i zaworu sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to wygladalo tak ze cisnienie roslo do ok 16 bar i potem spadalo , Dzis bylo ok 24/25 stopni i jak jechalem to caly czas zimne lecialo zwlaszcza jak dojezdzaem albo stalem na swiatlach , w momencie gdy wiatrak dzialal na max wydajnosci (2 bieg) na postoju super chlodzilo , czy mozliwe jest ze wentylator jest wadliwy czy jakis sterownik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...