Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AFB B5] Ciemno niebieski dym ma zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :)

Ostatnio zauwazylem ze moja Audi 2.5 TDI gdy jest zimne kopci na ciemny niebiski kolor..gdy odpalam z rury leci czarny dymek.

Ale gdy dodam gazu zaczyna leciec ciemny niebieski..i tak dopuki sie silnik nie zagrzeje:( gdy zlapie temperature dym zanika...:)

wie ktos może co to jest? :wink4:

Opublikowano

Ja mam to samo, ale nie wiem co to moze byc. :mysli:

Opublikowano

Pewnie Ameryki nie odkryję, jak napiszę

:vaglogi:

Tu raczej nikt nie wróży z fusów ;)

Opublikowano

Użyjcie środka do czyszczenia pompowtrysków STP-pomaga

Opublikowano

Użyjcie środka do czyszczenia pompowtrysków STP-pomaga

AFB ani AFN nie ma pompowtryskow :wink4: AKN tez nie...

skoro dymi na niebiesko to pewnie oliwe przypala... nie masz ubytkow oleju?

mi przy odpaleniu tez zakurzy ale na 2-3s pozniej nic...

Opublikowano

początkowe objawy kopcenia raczej bywaja uzasadnione zwłaszcza jak ktos ma wywalonego kata lub zaslepiony EGR

ja zapodałem sobie olej Motula i zapomniałem co to dymek przy odpalaniu :gwizdanie:

czasem sie łapie i wychalam głowe i patrze czy cus puści jakiegos pawia z tyłu i nic ;(

Opublikowano

ja mam zaslepiony EGR i tez latam na motulu... ale kazdy klekot przy starcie moze przykurzyc :)

Opublikowano
  • Autor

Użyjcie środka do czyszczenia pompowtrysków STP-pomaga

AFB ani AFN nie ma pompowtryskow :wink4: AKN tez nie...

skoro dymi na niebiesko to pewnie oliwe przypala... nie masz ubytkow oleju?

mi przy odpaleniu tez zakurzy ale na 2-3s pozniej nic...

co do oleju to troszke dolewam bo mam maly wyciek spod miski olejowej(trzeba wymienic miske olejowa by wyciek zanikł, ale to przy nastepnej wymianie oleju).

a gdzie jest w naszych :audi: jest EGR?

Opublikowano

wyciek spod miski zlikwidujesz wymieniajac uszczelke a nie cala miske :)

a zawor EGR masz jak zdejmiesz plastikowa pokrywe na prawym dolocie kolektora ssacego. bedzie tam taka grucha z wezykiem podcisnienia ktora otwiera i zamyka zawor EGR.

2b87ff9e42846d17m.jpg

Opublikowano
  • Autor

wyciek spod miski zlikwidujesz wymieniajac uszczelke a nie cala miske :)

a zawor EGR masz jak zdejmiesz plastikowa pokrywe na prawym dolocie kolektora ssacego. bedzie tam taka grucha z wezykiem podcisnienia ktora otwiera i zamyka zawor EGR.

2b87ff9e42846d17m.jpg

niestety u mnei trzeba miske wymienic bo poprzedni wlasciciel zachaczyl nia o ziemie i byla spawana i szlifowana i mimo wymiany nowej uszczeli(wymieniana po kupnie z wymiana oleju rozrzadu i tych spraw) nadal jest wyciek :(

wielkie dzieki za pokazanie zaworu EGR :drinks:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.