Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy centralny układ elektroniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Screenshot_20230918_191624_OBDelevenVAG.thumb.jpg.82919ddd788c7be2cfa31929853de7f8.jpgNiestety podczas zmiany bajtu 1 bit 3 wyskakuje błąd 31 opcja niedostępna 

Opublikowano

Spróbuj skopiować wartość HEX 1B0D00 i wkleić jako nowe kodowanie.

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie mogę tego zrobić bądź nie wiem jak podczas klikania w HEX 05 brak możliwości zmiany  
Dodam że w Bajcie 0 Bicie 0 mam aktywny bajt jest to "Moduł sterowania automatyczną skrzynią biegów" mam to tak zostawić ? 

Opublikowano

Zostaw oryginalne kodowanie tak jak było. Najwidoczniej sterownik nie przyjmuje kodowania.

Opublikowano
  • Autor

Dobrze zostawię lecz dziwne że posiadając manual mam aktywny moduł od skrzyni automatycznej 
To w takim razie jak usunąć tą opcję abym nie miał jej szarej w MMI ? 

Opublikowano

Asystent pauzy:

 

W zielonym menu w car/carbusassignment

ustaw Weariness recognition (MKE) na [unspecified] 9/9

 

także w zielonym menu w car/carmenuoperation

ustaw suwakiem Weariness recognition (MKE) na 0

 

 

 

 

TPMS:

 

W zielonym menu w car/cardevicelist odznacz Tyre pressure control (RDK)

 

w car/cardevice_2 odznacz RDK

 

w car/carprotocollswitch odznacz Tyre pressure control (RDK) - masz już odznaczone ale sprawdź dla pewności

 

w car/carbusassignment ustaw Tyre pressure control (RDK) na [unspecified] 9/9

 

w car/carmenuoperation ustaw suwakiem Tyre pressure control (RDK) na 0

 

 

Na koniec reboot jednostki MMI i sprawdź czy zadziałało.

 

Następnie sprawdź czy da się wykasować ten błąd 03157 w sterowniku 5F.

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Szare opcje poznikały błąd niestety został 

Myślę czy to może jeszcze nie jest od tego że mam w MMI opcje ogrzewania postojowego którego w aucie  nie posiadam ponieważ nawet nie mam kluczyka od tego

Jak wyłączyć opcje ogrzewania postojowego ? 

 

20230919_155610.jpg

Opublikowano

W zielonym menu:

w car/carbusassignment ustaw Auxiliary heating na [unspecified) 9/9

 

w car/carmenuoperation ustaw suwakiem Auxiliary heating na 0.

 

Na koniec reboot jednostki.

Opublikowano
  • Autor

Opcją zniknęła oraz błąd też dzięki wielkie 

 

Miałbym już ostatnie 2 kwestie 

Aktywny wydech w manualu ma to prawo działania ponieważ mam w samochodzie z tyłu po lewej stronie lecz nie wiem na jakiej zasadzie jest on połączony wiem że idą 2x can do mmi jest tam przycisk chyba do aktywacji i na tym moje informacje się kończą 

Oraz ostatnie 3 błędy które chciałbym rozwiązać są to błędy 

 

02984 i 01043 w Radiu 

02753 System dźwiękowy 

Opublikowano
1 godzinę temu, DDaniel.65 napisał(a):

Opcją zniknęła oraz błąd też dzięki wielkie 

 

Miałbym już ostatnie 2 kwestie 

Aktywny wydech w manualu ma to prawo działania ponieważ mam w samochodzie z tyłu po lewej stronie lecz nie wiem na jakiej zasadzie jest on połączony wiem że idą 2x can do mmi jest tam przycisk chyba do aktywacji i na tym moje informacje się kończą 

Oraz ostatnie 3 błędy które chciałbym rozwiązać są to błędy 

 

02984 i 01043 w Radiu 

02753 System dźwiękowy 

02984 - albo wzmacniacz antenowy 2, albo wiązka di niego albo antena (szyba) mają usterkę.

01043 - możliwe, że ma związek z przejściem na MMI 3GP

02753 -  albo mikrofon albo wiązka do niego uszkodzone.

2 godziny temu, DDaniel.65 napisał(a):

Aktywny wydech w manualu ma to prawo działania ponieważ mam w samochodzie z tyłu po lewej stronie lecz nie wiem na jakiej zasadzie jest on połączony

Tego nie wiem.

Opublikowano
  • Autor

Czy masz może schemat bądź miejsce umiejscowienia wzmacniacza antenowego 2 ? 

Opublikowano

Pod osłoną słupka D przy szybie prawa srtona auta.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Czyli jeśli dobrze rozumiem to górny plastik przy szybie za pasażerem ? 

Opublikowano

Zapomniałem, że masz A5 a nie A4. W takim wypadku wzmacniacz antenowy 2 masz pod osłoną prawego słupka C. Na rysunku pozycja nr 4.

Einbauorteübersicht - Antennensysteme, Coupé.pdf

Opublikowano
  • Autor

Ciężko ściągnąć ten plastik dla osoby która nigdy tego nie robiła ? Nie chcę połamać czegoś przy okazji 

Opublikowano
  • Autor

Dobrze jak odbiorę auto od mechanika bo dawałem na czujnik poziomowania tył to się za to zabiorę 

 

Dzięki wielkie za twoją pomoc związaną ze wszystkimi sprawami 

Opublikowano

:hi:działaj.

Opublikowano
  • Autor

Jednak będę miał jeszcze jedna sprawę 

Błąd syreny alarmu

Syrena sprawna założona a syrena nie piszczy 

Masz może jakieś pomysły ? 

Opublikowano

Skoro syrena jest sprawdzona i nie daje sygnału, a błąd komunikacji z syreną nadal jest zapisany w sterowniku, to albo okablowanie do syreny ma usterkę albo bezpiecznik może spalony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.