Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni automatycznej 1.8t quattro


Kicajec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam a4 b6 1.8t quattro z tiptronicem, w ostatnim czasie zacząłem obserwować pooszarpywania (głównie przy cofaniu pod lekką górkę i przy stawaniu na światłach) oraz przeciąganie biegów (ale podobno to standard), dlatego chcę zorientować się jakie mam opcje. 🤔

 

Zastanawiałem się nad wymianą na nowszą skrzynię dsg (chociaż z tego co wiem, te pojawiły się dopiero w b8, więc może być to niemożliwe) lub inną skrzynię automatyczną pomijając cvt. 

Istnieje również opcja naprawy oryginalnej skrzyni, jednak samochód ma duży przebieg, a mi nie jest znane jaki żywot wiodła ta skrzynia, więc chciałbym uniknąć inwestowania w ewentualnego "trupa". 😅

 

Często przemieszczam się autostradami, dlatego przy wymianie miło by było też obniżyć obroty silnika.

Widziałem tematy, w których opisywano, że skrzynie manualne pasują z 2.0tfsi oraz 2.5tdi z b7, więc zakładam, że automat również powinien, ale może to nie być tak oczywiste.

 

Podobno kolejna generacja ma już inne przełożenia w torsenie, zatem czy trzeba wymienić dyfer lub wał?

Jakie inne modele mogą posłużyć jako dawcy i jakich oznaczeń skrzyń powinienem szukać? 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...